Ledo rūmai. Skiepai 7
Naudinga žinoti

Seimas svarstys siūlymą supaprastinti sutikimo skiepytis tvarką

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Aurelijus Veryga pristatė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo pataisas (projektas Nr. XIVP-267), kuriomis siūloma apibrėžti sutikimo skiepytis nuo užkrečiamosios, pandemiją sukėlusios ligos, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremali situacija ir (ar) karantinas, išreiškimą.

Įstatymą siūloma įtvirtinti tokią paciento sutikimo formuluotę: laikoma, kad savanoriškai į sveikatos priežiūros įstaigą ar kitą skiepijimo vietą skiepytis nuo užkrečiamosios pandemiją sukėlusios ligos, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremali situacija ir (ar) karantinas, atvykęs pacientas yra informuotas ir sutinka, kad jis būtų paskiepytas, jei sveikatos priežiūros įstaiga arba asmenys, atsakingi už kitos sveikatos apsaugos ministro nustatytus reikalavimus atitinkančios skiepijimo vietos įrengimą, yra užtikrinę, kad visa būtina informacija pacientui būtų suteikta (prieinama) jo buvimo ar lankymosi šioje įstaigoje arba kitoje sveikatos apsaugos ministro nustatytus reikalavimus atitinkančioje skiepijimo vietoje metu, o šios įstaigos darbuotojai  arba asmenys, dirbantys kitoje sveikatos apsaugos ministro nustatytus reikalavimus atitinkančioje skiepijimo vietoje, atsakytų į visus paciento klausimus, susijusius su šia informacija.

„Panašus analogas yra su greitosios medicinos pagalbos paslaugų teikimu, kai yra laikoma, kad jeigu jau pacientas paskambino greitajai pagalbai ir ją išsikvietė, suprantame, kad jis nori, kad jam pagalba būtų suteikta ir sutinka, kad ji būtų suteikta, šiuo atveju yra lygiai toks pat principas siūlomas. Jeigu pacientas atvyko skiepytis, tai laikoma, kad jisai sutinka būti paskiepytu ir jam nereikėtų pildyti labai didelio kiekio dokumentų“, – sakė A. Veryga.

Pasak Seimo nario, siūlomi pakeitimai nepaneigia prievolės informuoti pacientą apie galimus pašalinius poveikius, ar kitą reikalingą informaciją, jam prieinamoje matomoje vietoje.

Tokios informacijos teikimo tvarką nustatytų sveikatos apsaugos ministras.

Būtina informacija būtų laikoma informacija apie skiepijimo nuo užkrečiamosios, pandemiją sukėlusios ligos, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremali situacija ir (ar) karantinas, esmę, pobūdį, tikslus, žinomas ir galimas komplikacijas (nepageidaujamus padarinius), kitas aplinkybes, kurios gali turėti įtakos paciento apsisprendimui sutikti arba atsisakyti  skiepijimo, taip pat galimi padariniai atsisakius.

Projektui po pateikimo pritarta bendru sutarimu. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Sveikatos reikalų komitetas. Seimo posėdyje projektą siūloma svarstyti skubos tvarka balandžio 15 d.

Parašykite komentarą