Knyga
Švietimas

Seimas įteisino nacionalinę suaugusiųjų švietimo platformą

Seimas priėmė Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi įstatymo pataisas, kuriomis nuspręsta įteisinti Individualių mokymosi paskyrų sistemą.

Kuriama nauja platforma siekiama sudaryti palankesnes sąlygas kryptingam suaugusiųjų mokymuisi užtikrinant patogų aktualios informacijos pasiekimą, konsultavimą bei galimybes finansuoti mokymąsi vieno langelio principu veikiančioje vieningoje tarpinstitucinėje sistemoje.

„Joje besimokantieji, o ateityje ir įmonės, galės turėti savo individualias paskyras, gauti nuotolines karjeros konsultavimo paslaugas, o kai kuriais atvejais ir finansavimą mokymuisi, kuris bus nukreiptas į valstybei svarbias prioritetines sritis“, − anksčiau pristatydama šias naujoves yra sakiusi švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. Pasak jos, platformoje užsiregistravęs asmuo galės valdyti asmeninę mokymosi paskyrą, rasti aktualią informaciją apie mokymosi galimybes, rinktis mokymosi programą. Švietimo, mokslo ir sporto ministrė taip pat yra pabrėžusi, kad ši sistema leis geriau koordinuoti valstybės skiriamas lėšas suaugusiųjų mokymuisi.

Kaip praneša Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, šia sistema suaugusieji galės pradėti naudotis jau šį rudenį.

Planuojama, kad šiomis mokymosi galimybėmis iki 2026 m. pasinaudos ir baigs mokymo programas bent 21,6 tūkst. 18–65 metų amžiaus asmenų.

Individualių mokymosi paskyrų sistemai sukurti ir mokymosi galimybėms finansuoti iki 2026 m. III ketv. planuojama skirti 18,2 mln. Eur. Lietuvos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plane numatytų lėšų. Papildomai mokymosi galimybių finansavimas bus užtikrinamas naudojant Europos socialinio fondo lėšas, iki maždaug 2030 m. tam skiriant daugiau nei 40 mln. Eur.

Už šiuos teisės akto pakeitimus (projektas Nr. XIVP-2588)(2) vieningai balsavo 132 Seimo nariai.

Parašykite komentarą