Ilona Juciūtė Čibirkienė 6
Žmonės

Šefė I. Juciūtė apie moteriškumą: „Noras būti gražioms ir seksualioms yra visiškai normalus“

Tradicinės virtuvės puoselėtoja, šefė, TV3 kulinarinės laidos „Virtuvės istorijos“ vedėja ir dviejų dukrų mama Ilona Juciūtė-Čibirkienė pasakoja, jog bėgant metams tenka vis daugiau dėmesio ir pastangų skirti išvaizdai, norint išlikti žaviai ir jaunatviškai. Ilgai gyvenusi pagal savo įsitikinimą „arba atrodai, kaip nori, arba valgai, ką nori“, šį kartą moteris prabyla apie grožio procedūras, kurios ne tik akivaizdžiai atjaunina, bet ir padeda sutaupyti laiko rytais.

Minint Kovo 8 d. moters dienos progą, šį sekmadienį TV8 televizijos medicinos laidoje „Sveikatos medis“ žinoma virtuvės šefė prabils ne tik apie sveiką mitybą, jos naudą organizmui, bet ir apie moteriškas grožio procedūras.

„Kulinarijoje sukuosi kone visą savo gyvenimą, todėl vertinu gerą, skanų ir kokybišką maistą. Ne paslaptis, jog nuo pilnavertės mitybos priklauso mūsų energija, nuotaika ir net gyvenimo trukmė. Pasirinkus tinkamus produktus, galime išvengti sudėtingų širdies, kraujagyslių, skrandžio, net onkologinių ligų. Sveika mityba turėtų būti subalansuota, tačiau visi mes esame žmonės, visi mėgstame smaližiauti ir tikrai neatsispiriame gardiems patiekalams. Puikiai tą suprantu ir pati, ypač kai be galo mėgstu gaminti desertus ar lietuviškos virtuvės šedevrus. Manau, jog negalima visiškai savęs varžyti, jeigu norisi to gabalėlio torto – tai ir valgykime jį, tik svarbiausia jauskime saiką“, – teigia I. Juciūtė-Čibirkienė.

Nuolat televizoriaus ekranuose matoma moteris neslepia, jog jai, kaip ir bet kuriai kitai moteriai, yra svarbu atrodyti gražiai. Kartais dėl įtemptų filmavimų grafiko ar nuolatinių renginių, ne visada lieka laiko poilsiui, dėl ko nukenčia ne tik išvaizda, bet ir nuotaika.

„Televizijos ir renginių srityje egzistuoja didelis stresas ir įtemptas darbo grafikas, o dėl to dažniausiai nukenčia kokybiškas miegas. Kai esi pavargęs, niekada nebūsi nei produktyvus, nei energingas, nei gražus. O mums, ypač moterims, grožis yra be galo svarbus aspektas. Kiekviena norime atrodyti jaunai, stilingai, net kartais seksualiai. Dėl tų pačių įtemptų dienų, kartais laiko pritrūksta ne tik poilsiui, bet ir dėmesio sau. Juk taip norisi atsikelti ir iš karto būti pasipuošusiai, jog nereikėtų nei dažytis, nei šukuotis“, – šypsosi Ilona.

Deja, dažnos moters noras visą laiką atrodyti lyg išėjus iš makiažo meistrės – sunkiai pasiekiamas, tačiau yra priemonių, padedančių išlaikyti grožį ilgiau – į pagalbą ateina ilgalaikis makiažas ir mikropigmentacijos procedūros.

Reikėtų pabrėžti, jog mikropigmentacija buvo sukurta siekiant ne pagražinti, o paslėpti rimtesnius kosmetinius defektus, atsiradusius dėl randų ar tam tikrų ligų, kuomet iškrenta antakiai arba kai po krūties pašalinimo operacijos suformuojant naują krūtį, nupiešiama natūraliai atrodanti spenelio aureolė. Ir tik vėliau ši technika ištobulėjo bei tapo viena iš gražinimosi paslaugų grožio srityje. Viena populiariausių – antakių korekcija, kuriai ryžosi ir kulinarė Ilona Juciūtė-Čibirkienė.

„Ne visos mes turim gražius, taisyklingus, ryškius antakius ir dabar, kai yra galimybė juos turėti – tai kodėl gi ne? Juk ryte atsikėlus galima turėti išraiškingą žvilgsnį ir būti ryškiai bei gražiai. Ilgalaikis makiažas gerokai sutrumpina pasiruošimo laiką, nereikia tvarkyti antakių, jie visada vienodi, tobulai atrodantys, belieka pasigražinti blakstienas, šiek tiek odą ir viskas“, – privalumus vardina Ilona.

Dauguma mikropigmentaciją lygina su ilgalaikėmis tatuiruotėmis, dėl to kyla įvairiausių baimių. Ilona taip pat neslepia bijojusi ne tik dirbtino įvaizdžio, bet ir aplinkinių reakcijų, ypač kuomet anksčiau išbandžiusi šią procedūrą pas mažiau patirties turintį meistrą, ji liko nusivylusi.

„Dažnai tiek vyrai, tiek pačios moterys pašiepia, jog pirmiausiai įeina antakiai, o tik paskui pamatai moterį. Mane labiausiai ir baugino, jog antakiai atrodys nenatūraliai, bus per daug platūs, per daug ryškūs, veidas atrodys dirbtinai. Prieš porą metų esu pasidariusi antakių mikropigmentaciją, bet rezultatas manęs netenkino. Žinoma, makiažo pagalba paslepi tuos netobulumus, bet šiaip jie yra visiškai nesimetriški, siauri, nevienodo ilgio. Manęs netenkino nei jų spalva, nei forma, todėl ieškojau meistro, kuris ištaisytų visus šiuos dalykus“, – pasakoja virtuvės šefė.

Ilgos paieškos atvedė į „Mikropigmentacijos centrą“ pas ilgametę patirtį turinčią ir nuolat savo kvalifikaciją užsienyje keliančią ilgalaikio makiažo meistrę ir centro vadovę Gitaną Vizgaitienę. Moteris pasakoja, jog šios procedūros skirtos šiuolaikiškoms moterims, kurios nori būti gražios ir žavios kiekvienoje gyvenimo situacijoje.

„Ilgalaikis makiažas Lietuvoje yra išties populiari procedūra, nes pirmiausia, moterys pajunta patogumą. Jos vis sugrįžta sakydamos, kad nebeįsivaizduoja kito rezultato. Neretai sulaukiu ir tų moterų, kurios atvyksta jau su padarytais antakiais. Džiaugiuosi, kai galiu padėti ir pakoreguoti kito meistro atliktą darbą. Neslėpsiu, būna atvejų, kai tiesiog niekaip negalima padėti. Geras meistras turi kelti kvalifikaciją ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio lygmenyje, tai yra būtina, nes mikropigmentacijos technika tobulėja kasdien, negalima užsidaryti ir dirbti tik pagal senas technikas“, – teigia G. Vizgaitienė.

Mikropigmentacija – tai itin tiksli ir kruopšti kosmetinė procedūra, kurios metu plonos adatos dūriais į odą yra įleidžiamas atitinkamos spalvos specialus pigmentas. Pasak meistrės, klientės dažniausiai renkasi antakių ryškinimo, lūpų kontūro, akių blakstienų augimo linijos pravedimo procedūras. Modernių technologijų pagalba, gijimo laikas yra gerokai sutrumpėjęs, procedūra yra beveik be skausmo, o rezultatas tenkina ne vienerius metus.

„Ilgalaikio makiažo gijimo fazė yra nuo 6 iki 8 dienų, o jis išsilaiko nuo metų iki trijų. Viskas priklauso nuo odos tipo bei klientės amžiaus – jaunoms moterims, dėl greitesnės odos regeneracijos, dažas išlieka kur kas trumpiau nei brandaus amžiaus moters. Be abejo, kuo pasirinkta spalva yra tamsesnė, tuo odoje ji išliks ilgiau, tačiau rezultatas neturėtų būti amžinas, jis palaipsniui turi imti tolygiai blukti“, – pasakoja mikropigmentacijos meistrė.

Stiprūs ir sveiki vyrai – moterų dėka

Antrąja vyro širdimi dažnai vadinama prostata šiandiena, deja, problemas sukelia ne tik vyresniojo amžiaus vyrams. Uždegimai, skausmas šlapinantis ar potencijos sutrikimai galimi ir jaunesniems. Deja, pirmuosius simptomus vyrai yra linkę ignoruoti ir vengia apsilankyti pas gydytojus. Tuomet, tai pastebėjusios, iniciatyvos imasi jų moterys. Tą pripažįsta ir kirpėjas Maksimas Tarelkinas, kurio kėdėje klientės išsipasakoja.

„Mes su klientais pasišnekame apie viską: apie moteris, vyrus, apie automobilius, net apie lytinį gyvenimą. Aišku, būna, jog moterys manęs, kaip vyro, klausia, kokias problemas aš turiu ir kaip jas sprendžiu – ar aš nesikeliu naktimis šlapintis, ar nejaučiu skausmų ar kitų nemalonių pojūčių. Ir manau, jog tai yra visiškai normalu, nes gyvename progresyvioje visuomenėje, tai yra visiškai normalūs klausimai ir to nereikia slėpti. Ypač, kai šiandien turime tokias pažangias gydymo galimybės, įvairius preparatus, maisto papildus, kurie gali tau padėti“, – laidoje pasakos studijos „Menai grožiui“ kirpėjas stilistas M. Tarelkinas.

Moksliniais tyrimais įrodyta, jog prostata ir potencija viena kitai daro įtaką, todėl labai svarbu pasirūpinti abejomis. Tam gali padėti natūralių, gamtoje randamų augalų kaip juodojo eleuterokoko, Peru pipirmetės, sėjamojo lino bei afrikinės slyvos žievės ekstraktai. Jie efektingai papildo vienas kitą, o sudėti į vieną maisto papildo, pavyzdžiui, kaip „RED3“, kapsulę, dar ir palengvina vartojimo procesą.

„Prostatos išvešėjimas, arba kitaip sakant, liaukos padidėjimas, kuris lemia šlapimtakių susiaurėjimą, atsitinka beveik visiems 50-60 metų vyrams. Tai yra nulemta hormoninių pokyčių, kurie įvyksta su amžiumi. Mokslas yra įrodęs, jog atsiradus pirmiesiems požymiams, tą situaciją galima suvaldyti. Kai kurie natūralūs augalai pasižymi savybėmis, kurie šiek tiek pakeičia hormonų įtaką sveikatos funkcijoms. Vienas iš tokių yra afrikinė slyva, su ja yra atlikta nemažai klinikinių tyrimų, kuriais įrodyta, jog joje esančios medžiagos geba sustabdyti prostatos išvešėjimo procesus“, – laidoje pasakos gydytojas farmakologas Laimis Akramas.

Šeškinės poliklinikoje modernios naujienos kardiologinių ligų gydyme

Remiantis statistikos duomenimis, nuo širdies ir kraujagyslių ligų pasaulyje kasmet miršta net 17 milijonų žmonių. Lietuvoje šios ligos yra kone pusės visų mirčių priežastis, todėl siekiant užkirsti tam kelią, jau keletą metų šalyje yra vykdoma širdies ir kraujagyslių profilaktikos programa, skirta 40-55 metų vyrams ir 50-65 metų moterims.

Sostinės Šeškinės poliklinikos personalas džiaugiasi, jog praeitais metais pilnai atnaujinti kardiologijos kabinetai ir naujausi kardioechoskopai leidžia kur kas sklandžiau ir sparčiau diagnozuoti pacientų negalavimus.

„Vis dar egzistuoja mitas, jog tai yra vyresnių žmonių liga, bet, deja, gyvenimas rodo, kad dabar vis jaunesni žmonės suserga šiomis ligomis. Širdies ir kraujagyslių ligos nėra ūmios, jos neatsiranda staiga, tai yra lėtinės ligos, kurios vystosi daugelį metų. Svarbu įsiklausyti į savo organizmą, pajusti pirmuosius signalus, kurie kartais būna net nejaučiami. Todėl kreiptis į gydytojus geriausia būtų ne tada, kai jau sergama, o tikrintis profilaktiškai“, – teigs Vilniaus Šeškinės poliklinikos direktorė med. m. dr. Daiva Kanopienė.

Rubrikoje „Ačiū, daktare“ – padėka už laiku suvaldytą krūties vėžį

Krūties vėžys yra dažniausia moterų onkologinė liga pasaulyje. Daugiau kaip 90% moterų pasveiksta, jeigu apie ligą sužino laiku ir kreipiasi į sveikatos įstaigą. Taip nutiko ir laidos herojėms Daivai Kreipavičienei ir Živilei Kemeklienei, kurios šiandien šypsosi ir dėkoja gydytojai onkologei hematorepeutei Reginai Nutautienei, vadindamos ją tikra sielos drauge.

„Vienos profilaktinės patikros metu gydytoja krūtyje užčiuopė įtartiną guzelį. Tą pačią dieną atsidūriau klinikose, kur išgirdau iš gydytojų verdiktą – teks operuoti. Vėžys buvo pastebėtas tikrai ankstyvoje stadijoje, tačiau nesvarbu kokia tai stadija bebūtų, tai nėra pasaulio pabaiga –  reikia gyventi, gydytis, priimti gydytojų nurodymus“, – savo istorija dalinsis D. Kreipavičienė.

Ką kiekviena moteris turėtų žinoti apie savo sveikatą bei naujausias grožio tendencijas, kaip laiku pastebėti pirmuosius mylimų vyrų negalavimų simptomus ir daug kitų naudingų sveikatos patarimų – jau šį sekmadienį, 15 val. per TV8 televiziją.

Septintąjį sezoną skaičiuojanti medicinos laida „Sveikatos medis“ ir toliau džiugina savo žiūrovus nuoširdžiomis ir jautriomis padėkomis gydytojams tiesiai iš pacientų lūpų, dalina patarimus, kaip užkirsti kelią klastingoms ligoms, pažindina su naujausiais pasiekimais medicinoje ir atsako į visiems rūpimus klausimus apie sveikatą.

„Sveikatos medis“ – tai laida, nestokojanti svarbiausių medicinos aktualijų bei patarimų, jautrių ir abejingų nepaliekančių gyvenimiškų istorijų tiek iš gydytojų, tiek iš pacientų lūpų.

Medicinos laida „Sveikatos medis“, kurioje susivienijo ilgametė gydytojos Irenos Pivoriūnienės patirtis ir prodiuserės, laidų kūrėjos Vaidos Skaisgirės jaunatviškas veržlumas – sekmadieniais, 15 val. per TV8!

Parašykite komentarą