Kaunas 3 1
Miestas

Savižudybes įveikime drauge

Rugsėjo 10-oji – Pasaulinė savižudybių prevencijos diena. Šiemet ji minima su iššūkiu „Savižudybes įveikime drauge“.

Kiekvienais metais Kaunas šią dieną pasitinka su socialinėmis iniciatyvomis ir kitais projektais. Jų tikslas – atkreipti dėmesį į savižudybių problemą bei skatinti žmones apie tai kalbėtis, nedelsiant ieškoti pagalbos. Šįkart parengta visą mėnesį truksianti renginių programa.

Rytoj, antradienį, Laisvės alėjoje pasirodys ir centrinėmis miesto gatvėmis vaikščios tamsius žmonių siluetus įkūnijantys statistai. Jie primins ne tik apie išėjusiuosius, bet ir tuos, kurie kiekvieną dieną yra tarp mūsų, galbūt apimti nevilties ir kamuojami minčių apie pasitraukimą iš gyvenimo.

Maždaug nuo 12.30 iki 13 val. juos galėsite pamatyti ties Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčia. Čia sutiksite ir šios iniciatyvos autorius – Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atstovus bei pagalbą teikiančius specialistus. Jie papasakos, kaip atpažinti savižudybės grėsmes ir su jomis susiduriančių žmonių rizikas bei kur ieškoti pagalbos.

Savižudybių skaičiai Kauno mieste kelerius metus iš eilės mažėja (2017 m. iš gyvenimo pasitraukė 71 žmogus, o 2018 m. – 52 asmenys). Vis dėlto, kaip teigia Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkas Donatas Večerskis, net ir viena prarasta gyvybė yra gerokai per daug. Tai įpareigoja toliau kryptingai dirbti, kad pagalba būtų prieinama, profesionali ir veiksminga.

Parašykite komentarą