Baikeris
Pramogos Miestas

Savaitgalį Kauną drebins tradicinės „Baikerių naktys”

Šį savaitgalį, gegužės 27 – 29 d., Kaune jau tryliktąjį kartą griaudės vienas didžiausių Lietuvoje motociklų sporto ir pramogų festivalis „Baikerių naktys“. Po trijų metų pertraukos dėl pandemijos sukeltų apribojimų, šiemet renginys grįžta su dar didesne jėga, dar galingesniu garsu ir dar spalvingesne programa. Pirmą kartą mūsų šalies istorijoje festivalis „Baikerių naktys“ yra įtrauktas į pasaulinės motociklininkų federacijos (pranc. FIM, FédérationInternationale de Motocyclisme) kalendorių, taip užsitikrindamas tarptautinio renginio statusą. Šiai federacijai, įkurtai dar 1904 m., priklauso 111 narių ir ji ne tik organizuoja motociklų lenktynes, bet ir kuruoja bei skatina mototurizmą visame pasaulyje. „Baikerių naktys” – tai pirmas Lietuvoje organizuojamas renginys, priskirtas FIM World Touring Challenge kategorijai, tad be ištikimų dalyvių iš kaimyninių šalių – Latvijos, Estijos ir Lenkijos –  šiemet laukiama svečių iš Portugalijos, Graikijos, Italijos, Čekijos ir Skandinavijos. Festivalį organizuoja Kauno baikerių klubai „Steely Pegasus MC“ ir „Forever Free MCC”. 

Baikerių naktys 2022 – https://youtu.be/v4-xBvveFSg

Tradiciškai paskutinį gegužės savaitgalį organizuojamas renginys jau seniai yra tapęs vienu ryškiausių visų Lietuvos baikerių pavasario įvykiu, kasmet sutraukiantis minias plieninių žirgų savininkų, gerbėjų ir žiūrovų. Festivalis vyksta Kauno rajone, įstabios gamtos prieglobstyje pasislėpusiuose Jadagoniuose. Puoselėjantis tikras laisvės, stiprybės ir brolybės vertybes, renginys kasmet plečia savo auditoriją ir yra tapęs tikru įkvėpimu šaltiniu ne vienam jaunosios kartos baikeriui. Per daugiau kaip dešimtmetį didžiojoje „Baikerių naktų“ scenoje yra pasirodę bene visi geriausi Lietuvos roko atstovai – tai Povilas Meškėla ir „Rojaus Tūzai“, „Thundertale“, „Katedra“, „Poliarizuoti stiklai“ ir daugelis kitų puikių roko grupių. 2012 m. „Baikerių naktyse“ savo vienintelį pasirodymą Lietuvoje yra surengusi ir progresyvaus metalo grupė iš Danijos „Royal Hunt“.

Šiemet šventė vyks visą savaitgalį, tad visi neabejingi riaumojančių plieninių žirgų variklių gausmui, laukiami jau penktadienio vakarą – čia bus deginami laužai, koncertuos publikos numylėtiniai – roko grupė „Tyčia“. Šeštadienį ryte organizuojamas pažintinis Enduro ralis miško takais, aplankant partizanų slėptuves, paukščių stebėjimo bokštą, šaltinius ir kitas slapčiausias Kauno apylinkių vietas. Dienos metu vyks naujausių motociklų modelių pristatymai ir demonstraciniai važiavimai, kurių metu bus galima laimėti ypatingą prizą – motociklą „CFMOTO 250 MK“! Šventės dalyviai taip pat turės galimybę varžytis smagiuose „Miss Biker“, „Miss Tattoo“ bei „Baikerio barzdos“ konkursuose ir tapti tikromis „Baikerių naktų“ žvaigždėmis. Vakarinėje programoje scenoje matysime ugningas 2021 m. „X faktorius“ finalininkes – merginų roko grupę „Bloom“ ir prieš keletą metų projekte „Lietuvos balsas“ žiūrovų širdis pavergusį dainininką iš Latvijos Janį Dregerį.

Bloom – https://www.youtube.com/watch?v=ZyuiZa77i_A

Janis Dregeris (Latvija) – https://youtu.be/L9FvgKyNbBo?t=6

Renginio programa – Kauno rajonas, Jadagoniai:

Gegužės 27 d. (penktadienis):

17:00 – vartai atsidaro

20:00 – grupės „Tyčia“ koncertas, diskoteka, laužai iki ryto

Gegužės 28 d. (šeštadienis):

09:00 – pažintinio moto ralio startas

10:00 – naujausių motociklų Honda, Indian, Gasgas, BMW pristatymai, demo važiavimai, dažasvydžio turnyras, Enduro šou, dresuotų šunų pasirodymas

17:00 – bendra visų dalyvių foto, sveikinimo žodis, „Miss Biker” rinkimai, garsiausio motociklo konkursas, „Miss Tattoo” ir „Baikerio Barzdos” rinkimai

20:00 – merginų grupės „Bloom” koncertas

22:00 – Janis Dregeris (Latvija) ir didžėjų pasirodymai

Gegužės 29 d. (sekmadienis):

13:00 – vartai užsidaro, festivalio uždarymas

Oficiali interneto svetainė – www.baikeriunaktys.lt

Parašykite komentarą