soliariumas
Naudinga žinoti

Saugus įdegis soliariume

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento specialistai informuoja, kad nemažai žmonių renkasi soliariumo paslaugas kūno įdegiui susigrąžinti, nuotaikos pagerinimui, tam tikrų odos ligų (lėtinei egzemai, žvynelinei ir k.t) gydymui.

Neretai greitas noras pasiekti  rezultato gali neigimai įtakoti sveikatą, todėl specialistai rekomenduojama saugiai mėgautis soliariumo paslaugomis prieš tai pasitariant su šeimos gydytoju ar dermatologu dėl savo odos tipo, vartojamų vaistų ir galimos organizmo reakcijos į ultravioletinę spinduliuotę.

Jei visgi  nutarėte lankytis soliariume, būkite budrūs ir išsiaiškinkite ar soliariumas šiai veiklai turi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos išduotą leidimą- higienos pasą.

Specialistai primena, kad soliariumo paslaugų teikėjai privalo teikti tik saugias paslaugas. Draudžiama soliariumų paslaugas teikti jaunesniems nei 18 metų asmenims. Visi soliariumuose parduodami ar kitaip paslaugų vartotojui pateikiami kosmetikos gaminiai turi būti naudojami laikantis tinkamumo naudoti terminų ir naudojimo instrukcijų. Paslaugų vartotojui gerai matomoje vietoje raštu, lietuvių kalba, turi būti pateikta informacija apie soliariumo įrangos (soliariumo įrangoje sumontuotų ultravioletinių spinduolių) gamintojo rekomenduojamą deginimosi trukmę ir režimą bei įrangos naudojimo instrukcijas. Soliariume privaloma laikytis nurodytomis saikingo deginimosi (trukmės) rekomendacijomis bei gydytojų išvadomis dėl jūsų sveikatos.

Soliariumo įranga turi būti techniškai tvarkinga. Draudžiama teikti soliariumų paslaugas, jeigu yra įskilęs ar kitaip pažeistas soliariumo įrangos gultas, pažeistos ar nuimtos ultravioletinių spindulių filtrų plokštės (UV filtrai), neveikia soliariumo įrangos laikmatis, nėra apsauginių akinių.

Parašykite komentarą