Gintautas Labanauskas e1651127407512
Miestas

S. Skvernelio partija įkūrė skyrių Kaune. Jam vadovaus G. Labanauskas

Artėjantiems savivaldos rinkimams besiruošianti nauja partija „Vardan Lietuvos“ vakar oicialiai įkūrė Kauno skyrių ir išrinko jo pirmininką – vienerius metus kauniečius burs buvęs Kauno miesto tarybos narys Gintautas Labanauskas.

Iki rinkimų dienos buvo aišku, kad į postą pretenduos 4 kandidatai: Edita Gudišauskienė (Kauno miesto tarybos narė), Eglė Daiva Kanikovienė, Alvydas Gižys, Rasa Šnapštienė (Kauno miesto tarybos narė). Visi išsikėlė patys.

Tačiau situacija, prieš paskelbiant rinkimus, kiek pasikeitė – Gintautui Labanauskui kandidatuoti pasiūlė keli iš partijos steigėjų, Seimo narė Laima Mogenienė norą prisidėti prie skyriaus plėtros išreiškė pati, o A. Gižys atsiėmė savo kandidatūrą.

Dar kartą padėtis kito pretendentams sakant rinkimines kalbas – trims iš jų pasitraukus iš kovos dėl posto, daugiau nei 120 susirinkime dalyvavusių steigėjų rinkosi iš dviejų asmenų: G. Labanausko ir E. Gudišauskienės.

„Nesvarbu, kas už ką balsavo. Pamirškime tai ir kartu pradėkime dirbti nuo nulio“, – sakė „Vardan Lietuvos“ Kauno skyriaus pirmininku išrinktas G. Labanauskas.

www.kaunoaleja.lt žurnalistė apie „Vardan Lietuvos“ planus ir siekius pasikalbėjo su partijos pirmininku Sauliumi Skverneliu (kalba neredaguota):

Pagrindinė Jūsų žinutė Kauno skyriaus steigėjams

Tai yra vieno etapo pabaiga šiandien, bet yra kito, svarbesnio pradžia. Nes skyrius yra žmonės. Žmonės skirtingi, skirtingų patirčių, profesijų. Ir ar skyrius taps iš tikrųjų skyriumi, priklausys nuo pačių, ką jie išsirinks pirmininku. Tai metams laiko, bet tie metai labai svarbūs yra, nes tai yra rinkiminiai metai. Tai pagrindinė žinutė yra, kad skyrius taptų skyriumi. Kad būtų politikė komanda, politiniai bendraminčiai, o ne atsitiktinių žmonių susirinkimas.

Kaune dirbantys žurnalistai pamenam jūsų bičiulystę su dabartiniu Kauno meru. Savo šiandieninėje kalboje lyg ir pažėrėte jam kritikos, bet tuo pačiu ir pasakėte, kad nemuškime gulinčio.

Matot, tai nėra draugystė, nes su bičiuliais, draugais kažką daugiau darai, nei darbiniais klausimais susitinki. Bet taip, mus siejo, tebesieja, toks normalus kontaktas. Bet tai yra politika. Jeigu tu dalyvaudamas politikoje padarai klaidas, tu negali sakyt, kad… Aš manau, kad buvo didžiulė klaida, asmeninė klaida, aiškiai labai nesuformuluoti pasitraukimo iš Rusijos rinkos. Jis nėra ten pagrindinis, bet reikėjo pasakyti labai aiškiai, „nei dienos mes nenorime turėti nieko bendro, bet yra procesas, kuris užtruks.“ Toks atsakymas būtų labai paprastas ir kauniečiams suprantamas. Bet, aišku, politikoje visą laiką malonu pradėti spardyti, kuris suklupo, bet gali priimti sprendimą ir to nedaryti. Kaune, kaip sakau, yra ir pliusų, ir minusų, daugybė darbų padaryta, kažkas nepadaryta. Kažkur kontakto nėra, kažkokio dialogo. Bet tai yra politika. Visi mes politikai, klaidų darome, iš jų mokomės arba ne. Bet naudotis vien tik tuo, kad dabar laukei momento, ten kažkas suklupo, na, ir dabar suspardykim – tikrai nėra priimtina.

Ką prieš rinkimus rengiatės pasakyti kauniečiams?

Tą darys skyrius. Puikios galimybės čia verslo proveržį daryt, nes Kauno ekonominė zona, kur yra, tai yra unikali galimybė, nes žiūrima ne tik Lietuvos aplinką, bet tai yra Kaunas, kuris gali padėti, kuo jis gali būti patrauklus investuotojui. Čia yra viskas: yra žmonės, augantis iš esmės miestas, infrastruktūriškai yra universitetai puikūs, tą reikia išnaudoti. Rail Baltica, Kauno oro uostas šalia, naujos galimybės ypatingai dabar, kada nutrūksta sienų grandinės. Ir aišku, tas yra Kaune. Aš manau, kad skyrius galėtų suformuluoti, kad žmonėms reikia ne tik gatvių, gerų, gražių pastatų – nors, ir tai yra svarbu, bet reikia bendruomeniškumo, reikia bendruomenės, girdėti bendruomenę, visuomenę. O paskutiniu metu, matosi, kad buvo visokių įtampų, kurios, sakykim, pilietinėje visuomenėje nėra geras dalykas. Dalis bendruomenės jaučiasi negirdima. Bet, manau, kad bus skyrius, neabejoju, kad jis bus ir skaitlingas, bus ir idėjų.

Kiek skyriuje yra narių?

230 kol kas. Tai čia steigėjų, ne narių, nes po šiandien turės prasidėti skyriaus augimas.

Mes pasiūlysime bendrą paketą, kas susiję su savivaldos stiprinimu. Tikrai manome, kad žemes disponuoti turėtų savivaldybės ir tam tikri mokesčiai, ne tik gyventojų pajamų mokestis, bet ir nekilnojamo turto galėtų tekti joms. Galbūt dar kiti nuo verslo priklausantys mokesčiai galėtų likti miestui. Tai tam tikros funkcijos, kurios yra deleguotos valstybės, šitoj krizėj savivaldai parodė, kad savivalda yra pagrindinė: ar tai būtų migracijos krizė, ar dabar karas Ukrainoje, ar netgi ir pandemija. Tai savivaldybės, jeigu ne jos, valstybei būtų labai sunku. Kalbant apie tą pačią užimtumo tarnybą, tai tikrai labai daug funkcijų galėtų pasiimti savivalda ir daugybę kitų, kurios būtų arti žmogaus. Reikės, aišku, sprendimų dėl švietimo, nes matom, kokia reforma eina, su sveikatos priežiūra irgi nėra taip paprasta. Nes iš Vilniaus atrodo vienaip, bet paslaugos žmonėms reikalingos visur, nesvarbu ar tai Kaunas, ar kitur tai būtų. Tai mes tokį bendrą paketą pasiūlysim, bet konkrečiai, kas liečia specifiką Kauno miesto, tai čia jau skyriaus uždavinys ir tikiuosi, kad kauniečiams jie turės ką pasiūlyti. Yra alternatyvų ir naujų idėjų.

Ar jums neatrodo, kad politikai linkę girdėti visas puses, o verslininkai linkę, kad girdėtų tik juos? Ar čia nebus tam tikrų Kauno valdžios padarytų klaidų esmė?

Versle ir politikoje du skirtingi principai yra. Versle „pasakiau arba net pagalvojau, o rytoj darome“, o politikoje turi idėją, reikia ją pristatyti žmonėms, juos įtikinti, ne tik įtikinti, bet sukurti tą tikrą kritinę masę, kuri palaiko ir tada judėti į priekį. Deja, jūs teisi esate, kad versle esantys žmonės, tą savybę turi.

Aš manau, kad geriausia yra, kai turi ir tų, ir tų savybių. Nes jeigu vien tik profesionalus politikas, mes matom daugybę pavyzdžių – diskusijos, koncepcijos ir nėra jokio sprendimo. Tai visgi politikas, kuris turi patirtį, gebėjimą versle, tai irgi yra pliusas. Bet jis turi suprasti, žinot, kaip sako – aš nesu politikas, nors esu politikoj, esu ūkininkas. Taip nėra. Negaliu būti. Tu esi politikas, turi tas savybes derinti. Girdėti, įtikinti, galbūt ne taip greitai ir bus labai sunku. Ir man iš pradžių taip atrodė – sugalvoji ir padarai, tad, kodėl niekas to nedaro? Bet… Yra oponentai, kurie nesutinka. Tada reikia juos įtikinti. Tokia yra politika.

Parašykite komentarą