Plk. ltn S.Hebisch ir plk. ltn. H. Ruppelt
Karyba

Rukloje vyks NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės vado pasikeitimas

Rugpjūčio 10 d. Rukloje vyks NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės vado pasikeitimo ceremonija. Vadovavimą grupei perims Vokietijos kariuomenės karininkas pulkininkas leitenantas Hagenas Ruppeltas.

Kovinei grupei Rukloje nuo šių metų vasario vadovavo Vokietijos kariuomenės 93-ojo tankų mokomojo bataliono vadas plk. ltn. Sebastianas Hebischas. Jo pareigas perimantis plk. ltn. H. Ruppeltas yra Vokietijos kariuomenės 414-ojo tankų bataliono vadas.

Vadų pasikeitimo ceremonijoje plk. ltn. S. Hebischui medalį už pasižymėjimą įteiks krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška, ceremonijoje taip pat dalyvaus Lietuvos Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas” vadas plk. Mindaugas Petkevičius, kiti Lietuvos kariuomenės atstovai.

Rotuojamoje kovinėje grupėje šiuo metu tarnauja apie 1,2 tūkst. karių iš Vokietijos, Belgijos, Liuksemburgo, Nyderlandų, Norvegijos ir Čekijos. Šis aukštos parengties daugianacionalinis Aljanso kovinis pajėgumas Lietuvoje dislokuotas 2017 metų pradžioje kaip bendras ir reikšmingas NATO sąjungininkų indėlis į Baltijos regiono saugumo sustiprinimą.

NATO Priešakinių pajėgų kovinė grupė šiandien yra integruota į Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas” sudėtį. Kovinė grupė treniruojasi ne tik su Lietuvos kariais, bet ir su pratyboms į Lietuvą atvykusiais JAV sunkiojo bataliono, NATO oro policijos misijos kariais, dalyvauja ir svarbiausiose nacionalinėse Sausumos pajėgų pratybose „Iron Wolf” I ir II. Su Lietuvos kariais rotuodamiesi NATO kovinėje grupėje jau yra treniravęsi per 12 tūkst. karių iš devynių NATO valstybių – Belgijos, Čekijos, Islandijos, Kroatijos, Liuksemburgo, Nyderlandų, Norvegijos, Prancūzijos ir Vokietijos.

Karinių pratybų ir manevrų metu NATO pajėgos treniruojasi pagal įvairius scenarijus – nuo kovos veiksmų gyvenvietėje, taikos rėmimo operacijų iki stabdymo veiksmų, artėjančio priešo sulaikymo. Kariai demonstruoja daugiašalį bendradarbiavimą ir jų pasirengimą ginti Aljanso teritoriją. Pabradė – didžiausias Lietuvos poligonas, siūlantis idealias sąlygas karinėms pratyboms. 2021 metų antrajam pusmečiui jau numatytos pirmos karinės pratybos ir manevrai: rugpjūtį vyks daugiašalės kovinių tankų ir pėstininkų kovos mašinų palyginamosios šaudymo varžybos, rugsėjį – karinės pratybos „Strong WOLF II”, spalį – sertifikavimo pratybos „Iron WOLF II”.

Kovinei grupei vadovauja ir didžiausią karių skaičių skiria Vokietija. Ši šalis demonstruoja lyderystę ir įgyvendindama poligonų modernizacijos projektus, investuodama į karinio mokymo infrastruktūrą Lietuvoje nuo 2018 metų. Vienas didžiausių numatomų iki 2023 m. įgyvendinti projektų – apie 40 mln. eurų investicijos Rukloje dislokuotos kovinės grupės reikmėms – technikai ir įrangai, remontui ir sandėliavimui skirta infrastruktūra. Bus įkurtas naujas apsaugos postas, administracinis pastatas, įvairios paskirties sandėliai, remonto dirbtuvės ir kita.

Parašykite komentarą