SP GPSV 1
Karyba

Rukloje varžysis geriausi pėstininkai

Rugpjūčio 25–27 d. Gaižiūnų poligone (Jonavos r.) devintus metus iš eilės vyks Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų geriausio pėstininkų skyriaus varžybos, į kurias šiemet atvyko rekordinis dalyvių skaičius – net 18 komandų.

Tradiciškai varžybose dalyvauja geriausi pėstininkų skyriai iš Sausumos pajėgoms pavaldžių karinių vienetų, taip pat kariai iš kaimyninių užsienio šalių bei Lietuvoje dislokuotų rotacinių pajėgų. Šiemet dėl pereinamosios nugalėtojų taurės rungsis kariai iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) 2-osios, 5-osios ir 8-osios rinktinės, Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija” Štabo kuopos, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotų pėstininkų, Karaliaus Mindaugo husarų (du skyriai), Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų ir Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono. Taip pat karių skyriai iš Čekijos, Estijos, Jungtinių Amerikos Valstijų (du skyriai), Latvijos, Nyderlandų, Norvegijos ir Vokietijos.

Nuo varžybų starto iki finišo, per 40 valandų, komandos poligono teritorijoje vykdys taktinį žygį ir nustatytose vietose turės atlikti jiems iš anksto paruoštas užduotis, kurių metu bus patikrinamas karių ir vadų gebėjimas veikti pagal nustatytus reikalavimus. Užduočių metu bus tikrinamas karių gebėjimas naudoti jiems priskirtus ginklus ir ekipuotę, įveikti gamtines kliūtis, minų laukus ir užterštą vietovę, reaguoti į tiesioginį ir netiesioginį kontaktą su priešu, maskuotis, orientuotis vietovėje, naudoti ryšio įrangą ir procedūras, suteikti pirmąją medicinos pagalbą ir kt. Tikslus užduočių sąrašas dalyvaujantiems kariams iš anksto nėra žinomas.

Už tradicija tapusias Sausumos pajėgų geriausio pėstininkų skyriaus varžybas atsakingas pajėgų vyriausiasis puskarininkis, šiuo metu šias pareigas vykdo srž. mjr. Darius Masiulis. Varžybų organizavimu rūpinasi Rukloje įsikūręs Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centras.

Iki šių varžybų, geriausias Sausumos pajėgų pėstininkų vardas priklausė praėjusiais metais nugalėjusiems KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės 804-osios kuopos kariams savanoriams, kurie ir šiemet rungsis dėl nugalėtojų titulo.

Informacija žiniasklaidai

Stebėti varžybas galės tik iš anksto užsiregistravę žiniasklaidos atstovai. Kontaktinis asmuo: JLMC viešųjų ryšių specialistas grandinis Tomas Vedeckas, tel. +370 625 58665, el. paštas: tomas.vedeckas@mil.lt

Varžybų programa:

Startas – rugpjūčio 25 d. 06.00 val.

Finišas – rugpjūčio 26 d. 21.30 val.

Uždarymo ir apdovanojimų ceremonija – rugpjūčio 27 d. 10.00 val.

  Sausumos pajėgų informacija ir nuotraukos (ankstesnių varžybų epizodai).

Parašykite komentarą