Andrius Ziurauskas. Kinas 7
Žmonės

Režisierius A. Žiurauskas kurdamas renginį net nesuprato, kad sumanytos foto sienelės vertė – net 150 tūkst. eurų

Prieš daugiau nei du dešimtmečius Lietuvoje įkurta Daniškos „Aluflam A/S“ aliuminio konstrukcijų kompanijos atšaka Rytų Europoje ketvirtadienio vakarą pristatė naujai Jonavoje iškilusį didžiulį pastatą, kuriame įsikurs naujoji gamykla su daugiau nei 100 naujų darbo vietų. Renginį organizavęs ir scenarijų rašęs režisierius Andrius Žiurauskas tik vėliau suprato, jog suplanuotos foto sienelės vertė – įspūdinga. Ji siekė net 150 tūkst. eurų ir svėrė 5 tonas.

Net 8 000 kv. m. užimanti naujoji gamykla iškilo šalia jau daugiau nei 20 metų Jonavoje veikiančios „Aluflam“ aliuminio langų, durų ir fasadų gamyklos. Vos tik paskelbus apie šio pastato statybas, Jonavos rajono savivaldybė drąsiai tai įvardino, kaip vieną didžiausių pastarųjų metų investicijų šiame krašte.

„Prieš 21-erius metus Danijos bendrovė „Aluflam A/S“ nusprendė plėstis Rytų Europoje. Taip jie atrado Lietuvą, kartu ir Jonavą. Dabar tai visos įmonių grupės gamybos centras, tik Amerikos rinką aprūpina gamykla Kalifornijoje, o visa kita gimsta čia – mūsų šalyje. Pati idėja investuoti į naujas administracines-gamybines patalpas atsirado jau prieš 4 metus, nes dabartinėje „Aluflam“ gamykloje, esančioje greta, sunkiai sutilpdavome dėl išaugusių užsakymų skaičiaus. Naujoje „Aluflam Extrusion“ gamykloje yra sumontuota pirmoji Baltijos šalyse aliuminio profilių ekstruzijos linija bei unikali karuselinė miltelinė paviršiaus padengimo linija. Užsakovams galėsime pasiūlyti čia pasigaminti jiems reikalingus profilius, juos nudažysime pageidaujama spalva bei reikalui esant juos apdirbime: supjausime norimais ilgiais, CNC staklėmis preciziškai padarysime reikalingas kiaurymės. Aliuminis yra 100 procentų perdirbama žaliava, todėl puoselėjam tvarumą ir pakartotinį naudojimą“, – teigia „Aluflam“ grupės Lietuvoje vadovas Rimantas Martikaitis.

Į iškilmingą atidarymo renginį sugužėjo garbingi svečiai iš Danijos, JAV, Anglijos, Lenkijos, Šveicarijos. Sveikinimo kalbas pasakė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė bei Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius. Kartu su Indre Kavaliauskaite šventę vedęs bei režisavęs Andrius Žiurauskas neslėpė pakylėtos nuotaikos ir teigė, kad būtent tokie sėkmingai veikiantys verslai kuria pažangios šalies įvaizdį.

„Lietuva yra pramoninė valstybė, todėl išties smagu, kai didžiulės aštuonis dešimtmečius veikiančios užsienio įmonės plečiasi neaplenkdamos ir mūsų šalies. Džiugina ir tai, jog čia sukuriamos darbo vietos pramonės srities specialistams. Man tenka bendrauti su augančia karta, ambicingais moksleiviais ir studentais, kurie net ir įgiję žinių užsienyje, noriai grįžta dirbti gimtinėje ir prisideda prie augančios modernios ir ekonomiškai stiprios šalies įvaizdžio gerinimo“, – tvirtina A. Žiurauskas.

Pustrečio šimto renginio dalyvių pirmiausiai apsilankė Jakštonių kaime, kur kadaise stovėjo pati pirmoji „Aluflam“ gamykla. Dabar ji jau nebeveikianti, todėl išgirdus visą įmonės istoriją, kelionė tęsėsi į Jonavą, kur iškilęs jau naujasis pastatas, o jo didžiulėse patalpose buvo surengtas įspūdingas garso, šviesų ir ugnies šou.

„Vos tik pirmą kartą su komanda įžengėm į naująją gamyklą, iš karto prieš akis iškilo vaizdas, kaip galima šią erdvę išnaudoti. Didžiuliai plotai, gamybos staklės ir gaminama produkcija leido kurti įspūdingus dalykus. Kitos progos tokioje vietoje tokiam renginiui, greičiausiai, jog daugiau nebepasitaikys. Kol kas čia dar pilnu tempu neverda pramoninis gyvenimas, tačiau šį vakarą tyloje pastatas tikrai neskendo. O ir staigmenų netrūko. Pavyzdžiui, režisieriaus sumanytos 5 tonų sveriančios foto sienelės vertė neįtikėtina – siekė net 150 tūkst. eurų, kurią „Aluflam“ komanda pagamino iš šimto profilių ekstruzijos matricų, grūdinto plieno“, – renginio užkulisiais dalinasi organizatorė Gintarė Kreipavičiūtė.

Šventėje netrūko ir linksmybių: gyvai grojo „Ąžuolyno“ orkestras, simboliškai sudaužytas ir palaiminimo butelis. Praėjus ekskursijai po naujai atidarytą gamyklą, renginio dalyviai mėgavosi rokenrolo grupės „Big Bam Jam“ pasirodymu, skambėjo „Aluflam“ himnas, surengti ilgamečių darbuotojų apdovanojimai ir įspūdingas ugnies bei šviesos šou. Dainininkas Martynas Kavaliauskas visus privertė šokti, o šventę vainikavo didžiulis tortas bei DJ programa.

Parašykite komentarą