Padegimas KAVB
Kultūra

Režisieriaus G. Padegimo paskaita, skirta Teatro dienai

Kovo 21 d. 18 val. kviečiame į režisieriaus Bernardo Gyčio Padegimo paskaitą „Valstybės teatras, pirmasis dešimtmetis: konsolidacijos metas“, skirtą Teatro dienai (Radastų g. 2, 406).

Paskaitoje susipažinsime su pirmuoju profesionalaus teatro raidos etapu ir originaliomis režisieriaus Bernardo Gyčio Padegimo, pelnytai tituluojamo „teatro istorijos mediumu“, įžvalgomis.

Pristatydamas profesionalaus Lietuvos teatro pirmeivius – režisierius Juozą Vaičkų, Antaną Sutkų, Konstantiną Glinskį, Borisą Dauguvietį, Andrių Oleką-Žilinską ir daugelį kitų menininkų bei politikų, režisierius atskleis nepaprastai sudėtingą, įvairų ir intriguojantį jų indėlį į teatro ir jaunos valstybės raidą, apžvelgs, pasak jo, nuostabaus skiautinio – pirmojo dešimtmečio visumą ir detales su jose slypinčiais „perliukais“, perteiks valstybę ir teatrą kūrusių žmonių mintis bei jausmus.

Paskaitą papildanti leidinių ir dokumentų paroda „Kaunas – profesionalaus Lietuvos teatro lopšys“ iš Kauno apskrities viešosios bibliotekos fondų apima platesnį laikotarpį – nuo teatro ištakų iki šių dienų. Paroda veiks kovo 18 d. – balandžio 30 d. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje, Meno leidinių skaitykloje (Radastų g. 2, 406).

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

 

Parašykite komentarą