women4cyber Inga Zukauskiene
Karyba

Ragins moteris aktyviau įsitraukti į kibernetinio saugumo sritį

Gegužės 11 d. virtualaus susitikimo metu veiklą pradėjo ir pirmąją diskusiją apie moterų įsitraukimą į kibernetinio saugumo sritį surengė „Women4Cyber” Lietuvos skyrius.

Susitikimo dalyvius pasveikinęs Europos kibernetinio saugumo organizacijos (angl. European Cyber Security Organisation, ESCO) prezidentas ir Europos „Women4Cyber” vadovas Luigi Rebuffi pabrėžė, kad specialistų poreikis kibernetinio saugumo srityje yra milžiniškas ir gausesnis moterų pritraukimas padėtų spęsti ne tik lyčių lygybės klausimą, bet leistų didinti konkurenciją šioje profesinėje srityje.

„Tradiciškai, kibernetinis saugumas ir informacinės technologijos yra labiau siejamos su darbuotojais vyrais, tačiau ir moterų vaidmuo šioje srityje yra labai svarbus. Tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuose vis dažniau galime sutikti moteris, užimančias kibernetinio saugumo įgaliotinės poziciją ar vadovaujančias IT padaliniams. Kaip keturių dukrų tėvas, tikiu visų lygiomis galimybėmis ir, sveikindamas Lietuvos „Women4Cyber” skyrių su veiklos pradžia, linkiu, kad jis padrąsintų dar daugiau merginų ir moterų išbandyti savo jėgas ir pademonstruoti profesionalius gebėjimus kibernetinio saugumo srityje”, – susitikime sakė Lietuvos krašto apsaugos viceministras Margiris Abukevičius.

„Veiklą tik pradedame, todėl kviečiame visus, tiek moteris, tiek vyrus, jungtis prie mūsų iniciatyvos, kad kartu galėtume plačiau paskleisti žinias apie darbo kibernetinio saugumo srityje galimybes, pasidalintume įvairių merginų ir moterų karjeros pavyzdžiais ir taip paskatintume aktyvesnį merginų ir moterų įsitraukimą į kibernetinio saugumo sritį”,  – sako Lietuvos „Women4Cyber” skyriaus koordinatorė Inga Žukauskienė.

Lietuva yra septintoji valstybė, prisijungusi prie europinės ne pelno siekiančios iniciatyvos „Women4Cyber”. Įvairių tyrimų duomenimis, pasaulyje kibernetinio saugumo srityje šiuo metu dirba apie 11-25 proc. moterų.

 

Parašykite komentarą