Miestas

Ragina paruošti namelius paukščiams

Ąžuolyne iškilo beveik pusšimtis inkilų, pagal visus reikalavimus pagamintų įvairių rūšių sparnuočiams. Jie ypač pravers prasidėjus perėjimo sezonui.

Papuošti medžius savo pagamintais ar įsigytais inkilėliais galima miesto parkuose. Naujų namų lauktų Dainavos, Draugystės, Kalniečių, Ąžuolyno, Panemunės, Santarvės parkų sparnuočiai.

Svarbu laikytis taisyklių

Gaminant ir keliant namus paukščiams, būtina laikytis tam tikrų taisyklių. Visų pirma, svarbu parinkti tinkamus inkilo išmatavimus – jie skiriasi priklausomai nuo paukščių, kuriems būtų skirtas namelis, rūšies. Detalius dydžių reikalavimus galima rasti internete: http://bit.ly/ismatavimai-inkilams.

„Verta atkreipti dėmesį ir į kokybiškas medžiagas. Inkilai turėtų būti gaminami iš geros išdžiūvusios medienos – tai apsaugo nuo oro tarpų atsiradimo. Sukalus inkilą, laukia ne mažiau svarbus žingsnis – jo kėlimas, tinkamos vietos parinkimas. Šiemet jie labiausiai laukiami miesto parkuose“, – patarimais dalijosi ornitologas Saulius Rumbutis.

Visų pirma, pasirinktoje vietoje reikėtų susirasti tinkamą medį. Svarbu apsidairyti, kad per arti nebūtų kitų inkilų, kadangi ne visos paukščių rūšys gali bičiuliautis tarpusavyje. Išsirinkus vietą, beliks iškelti ir gerai pritvirtinti., kad net ir stipresnis vėjas nesiūbuotų jo į šalis.

Iškilus susijusiems klausimams arba prieš keliant inkilą apie tokį sprendimą būtina pranešti el. paštu inkilai@kaunas.lt.

Parašykite komentarą