Sportas

Puolime sprogęs Lekavičius atnešė „Žalgiriui“ pergalę prieš traumų išpjautą „Maccabi“

Kauno „Žalgirio“ (5-12) krepšininkai iškovojo pirmąją pergalę 2020 metais ir antrąją iš eilės Eurolygoje, kai namuose panaikino dviženklę persvarą ir atkaklioje kovoje 73:68 (17:21, 12:13, 23:19, 20:15) palaužė Tel Avivo „Maccabi“ (11-6). Lukas Lekavičius sužaidė geriausias sezono rungtynes.

„Maccabi“ į Kauną atvyko tik su 10 žaidėjų, net šeši yra patyrę traumas, o žaisti negalėjo trys rezultatyviausi komandos krepšininkai – Scottie Wilbekinas, Omri Casspi ir Otthelo Hunteris.

Vis dėlto bent jau S. Wilbekiną ir O. Hunterį puikiai pavadavo jų pozicijų žaidėjai – Jake`as Cohenas ir Tyleris Dorsey. Jie kartu pelnė 38 svečių taškus iš 68 pelnytų.

Nors T. Dorsey žaidimas dažnai varė galvos skausmą kauniečių gynybai, didžiausia problema du su puse ketvirčio buvo gynyboje neatkovojami kamuoliai, pasimetimas prieš kietą varžovų gynybą ir netaiklūs metimai iš visų distancijų.

Trečiojo ketvirčio viduryje po Elijah Bryanto tritaškio „Maccabi“ pirmavo jau 49:36, tačiau „Žalgiris“ nepalūžo. Ketvirtyje likus žaisti dvi minutes (44:53) KC Riversas perėmė du kamuolius iš eilės ir pelnė 4 taškus.

Tai buvo lūžio taškas, mat „Maccabi“ daugiau ketvirtyje nepelnė nė taško, penkios iš eilės jų atakos baigėsi klaidomis. „Žalgiris“ po pertraukėlės persvėrė rezultatą ir arčiau dviejų taškų varžovų neprisileido iki pat mačo pabaigos.

Esminiu pasirodymu rungtynėse tapo 23 Luko Lekavičiaus taškai, tarp kurių – net keturi pataikyti tritaškiai. Iki šiol Lukas per visą sezoną iš toli buvo įmetęs tik šešis kartus.

Tiesa, ketvirtajame kėlinuke „Žalgiris“ išbarstė turėtą 8 taškų persvarą, tačiau penktąsias pražangas gavus T. Dorsey ir J. Cohenui pergalę pasiekti pavyko.