Operacija Seima
Naudinga žinoti

Projektas „Operacija ŠEIMA“ tęsiasi. Rugsėjį bibliotekoje – dvi psichologų paskaitos tėvams ir kūrybinės dirbtuvės šeimai

Kauno apskrities viešoji biblioteka tęsia projekto „Operacija ŠEIMA“ veiklas! Šeimas vėl kviečiame į turiningus ir kūrybingus šeštadienio susitikimus. Tegul šeštadienis būna ta diena, kai su visa šeima galėsite nuveikti šį tą naujo ir naudingo – dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, edukaciniuose užsiėmimuose, susitikti su populiariais vaikų rašytojais arba klausyti „Paramos centro vaikams“ specialistų paskaitų tėvams!

Rugsėjo 12 ir 26 d. 12 val. kviečiame tėvus į Paramos vaikams centro psichologių paskaitas, o rugsėjo 19 d. 11 val. vyks kūrybinės dirbtuvės šeimai su rašytoju Tomu Dirgėla ir dailininke Inga Dagile. Visi trys renginiai vyks Radastų g. 2, 322 kamb.

SVARBU! Atsižvelgdami į Vyriausybės priimtus sprendimus, skelbiame išankstinę REGISTRACIJĄ į šiuos renginius. Informaciją apie registraciją rasite prie kiekvieno renginio aprašymo. Asmens duomenys renkami tik tam atvejui, jeigu reikėtų susisiekti su žiūrovais dėl jų pačių saugumo.

Psichologės pasakojimas apie gerą vaikų psichinę sveikatą

Paskaitą „Kaip padėti pagrindą gerai vaikų psichinei sveikatai?“ rugsėjo 12 d. 12 val. skaitys Paramos vaikams centro psichologė Viltė Striūkienė.

Gera vaiko psichinė sveikata padeda jam vystytis, veikti ir priimti sprendimus. Tai vėliau tampa geros gyvenimo kokybės ir gerovės prielaida. Tėvai ir šeima vaidina esminį vaidmenį ją formuojant. Tėvai yra svarbiausi asmenys ir pavyzdys vaiko gyvenime, vaikai labiau seka tuo, ką mato, o ne tuo, kas jiems sakoma. Todėl norint suprasti vaikų elgesį, tenka apmąstyti ir savąjį.

Paskaitoje „Kaip padėti pagrindą gerai vaikų psichinei sveikatai?“ Paramos vaikams centro psichologė Viltė Striūkienė aptars esminius gerą vaikų psichinę sveikatą lemiančius veiksnius ir patars, kaip tėvai gali prisidėti prie jos kūrimo.
„Kad būtume pavyzdys savo vaikams pirmiausia reikia kalbėti apie ankstyvojo ryšio su savo vaiku kūrimo svarbą, tolimesnį jo palaikymą ir atkūrimą jam nutrūkus. Jei ryšys egzistuoja, tuomet svarbu šeimoje laikytis tam tikrų taisyklių, ritualų bei turėti aiškias ribas“, – sako psichologė.

REGISTRACIJA: https://bit.ly/2EB8j3r. Vietų skaičius ribotas.

Susitikimas ir kūrybinės dirbtuvės su rašytoju T. Dirgėla ir dailininke I. Dagile
Dar vieną šeštadienį praleiskime išradingai! Šį kartą, rugsėjo 19 d. 11 val., projekto „Operacija ŠEIMA“ komanda kviečia į susitikimą su rašytoju Tomu Dirgėla ir iliustruotoja, grafikos dizainere Inga Dagile. Šių puikių kūrėjų duetas pristatys naujausią bendrą leidinį – paveikslėlių knygą „Mano tėtis rašo knygą“. Tai pirmoji T. Dirgėlos paveikslėlių knyga, taip pat pirmoji sukurta kartu su I. Dagile. Taip pat renginyje laukia smagios knygų kūrimo dirbtuvės!

Knyga „Mano tėtis rašo knygą“ – tai tikra istorija iš rašytojo T. Dirgėlos kasdienybės. Berniukas Ąžuolas, kurio tėtis – vaikų rašytojas, nesupranta, kodėl tėčio darbo kambarys vadinamas darbo kambariu, jeigu tėtis jame nieko nedirba? Sūnui atrodo, kad tėtis tik vaikštinėja po kambarį pirmyn atgal ir nieko nerašo. O tėtis, pasirodo, ieško įkvėpimo, kad užbaigtų pradėtą knygą.

T. Dirgėla, vienas populiariausių vaikų knygų autorių, bene geriausiai vaikams, o ir jų tėvams, pažįstamas iš detektyvinių istorijų apie Domą ir Tomą. I. Dagilės darbai populiarumu nenusileidžia – ji sukūrė knygų „Drambliai ėjo į svečius“, „Istorijos skanėstai“ iliustracijas, grafinį dizainą knygoms „Laimė yra lapė“, „Draugystė ant straublio galo“.

REGISTRACIJA: el. paštu vaikai@kvb.lt, telefonu (8 37) 324 225 arba užsukus Vaikų literatūros skyrių (K. Donelaičio g. 8 / Lydos g. 2). Vietų skaičius ribotas.
Taigi, talentingas ir kūrybingas duetas laukia visų. Susitikime kurti!

Paskutinį rugsėjo šeštadienį paskaitą tėvams skaitys „Tėvų linijos“ vadovė
Rugsėjo 26 d. 12 val. Paramos vaikams centro psichologė, „Tėvų linijos“ vadovė Jūratė Baltuškienė bibliotekoje skaitys paskaitą „Mano vaiko amžius – ypatingas!“
Kelias nuo gimimo iki tapimo suaugusiu žmogumi yra ilgas procesas, kuriame labai svarbus artimiausių žmonių – mamos ir tėčio – vaidmuo. Kaip šalia esantiems suaugusiems kurti patikimą santykį su vaikais, kokios savybės ypač aktyviai formuojasi konkrečiame amžiaus tarpsnyje ir kaip jų neužslopinti, bet leisti skleistis?

Į šiuos klausimus paskaitoje „Mano vaiko amžius – ypatingas!“ atsakys J. Baltuškienė. Psichologė taip pat aptars, kas būdinga kiekvienam amžiaus tarpsniui, pateiks rekomendacijų, kaip tėvams elgtis konkrečiose situacijose, kad vaikas mokytųsi pasitikėti savimi ir kitais, augtų savarankiškas, iniciatyvus, suprastų savo jausmus ir mokėtų juos saugiai reikšti, jaustųsi vertingas ir reikalingas.

REGISTRACIJA: https://bit.ly/34zAFWI. Vietų skaičius ribotas.
Visi renginiai nemokami.

Paskaitų metu vaikų užimtumu rūpinsis bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkės: piešime, skaitysime interaktyvias knygeles, žaisime stalo ir virtualius žaidimus.

Primename, kad bibliotekos renginių metu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones ir laikytis 1 metro atstumo. Lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, į renginius neįleidžiami.

Daugiau projekto naujienų

Informaciją apie kitas projekto „Operacija ŠEIMA“ veiklas sekite interneto svetainėje kvb.lt, KAVB Facebook ir Instagram paskyrose.

Parašykite komentarą