Prof. R. Gudas ir G. Kerdikoshvili
Žmonės

Profesorius Rimtautas Gudas pirmą kartą Lietuvoje atliko peties sąnario lūžio ir raiščių operaciją.

Lietuvoje pirmą kartą atlikta peties sąnario lūžio ir raiščių fiksacija endoskopiniu būdu. Sudėtinga kompleksinė operacija atlikta Kauno klinikose profesionaliam Gruzijos regbio žaidėjui Grigorijui Kerdikoshviliui. Pacientas jau vasarą galės atstovauti Gruzijos regbio komandai ir tęsti sportinę karjerą.

Pasak Ortopedijos traumatologijos klinikos Sporto traumų ir artroskopijų sektoriaus vadovo prof. Rimtauto Gudo, jaunam vyrui sportuojant įvyko sudėtingas ir kompleksinis peties sąnario pažeidimas, kurio be sudėtingos operacijos išgydyti neįmanoma.

„Sudėtingos operacijos metu endoskopiniu būdu buvo atlikta mentės ir žastikaulio lūžių fiksacija, pasitelkiant minkštuosius audinius. Vienos operacijos metu buvo rekonstruoti visi pažeisti raiščiai, kurių pagalba stabiliai fiksuoti kaulų lūžiai, esantys peties sąnaryje. Tuo pačiu atlikta ir sąnario kremzlės pažeidimų rekonstrukcija“, – aiškina profesorius.​

„Anksčiau tokios operacijos trukdavo ilgai ir dažnai pasibaigdavo sąnario atvėrimu, jas tekdavo kartoti ir po kelerių metų. Deja, profesionalūs sportininkai dažniausiai baigdavo savo sportinę karjerą. Šio jauno paciento dar laukia 3-5 mėnesių reabilitacija, tačiau jis galės sugrįžti į profesionalų sportą – regbį“, – geromis žiniomis sportininkams dalijasi Sporto traumų ir artroskopijų sektoriaus vadovas.
Kauno klinikų nuotrauka

Parašykite komentarą