M.A.M.A. Rycio Survilos foto 292
Miestas

Priėmė rekomendacijas merui

Viešojoje erdvėje pasirodžius informacijai dėl nepagrįsto kovo 27-ąją „Žalgirio” arenoje vykusių M.A.M.A. apdovanojimų finansavimo iš Kauno savivaldybės biudžeto, opozicinės Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos savivaldybės taryboje seniūnė Edita Gudišauskienė kreipėsi į Kauno savivaldybės Kontrolės komitetą, prašydama įvertinti ar toks savivaldybės sprendimas atitinka teisės aktų reikalavimus.

Kontrolės komitetas priėmė griežtus sprendimus dėl skirto finansavimo ir pateikė rekomendacijas Kauno miesto merui ir administracijos direktoriui, kad ateityje panašios situacijos nepasikartotų.

,,Išlindo yla iš maišo. Paskirtas finansavimas M.A.M.A apdovanojimams kelia abejones,  rezultato miestas nepasiekė. Karantino metu organizuota apdovanojimų transliacija  neatliepė kauniečių lūkesčių ir nesukūrė išliekamosios vertės. Tikimės, kad komiteto išvada ir rekomendacijos, pateiktos merui ir administracijos direktoriui sudarys skaidresnes ir aiškesnes kultūros projektų finansavimo sąlygas”, – pažymėjo Kauno mieto savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto pirmininkas Vygantas Gudėnas.

„Visuomenės prieštaringai įvertinto klausimo dėl M.A.M.A apdovanojimų svarstymas Kontrolės komitete iškėlė daug teisinių klausimų ir parodė kaip vyko sprendimų priėmimas. Savivaldybė gautas paramos lėšas skyrė projektui, nors Tarybos sprendimu patvirtinta programos ,,Iniciatyvos Kaunui” finansavimo tvarka to nenumatė. Savivaldybė galimai nustatė nepagrįstus reikalavimus, kad žiūrovų skaičius būtų ne mažesnis nei 1 000 stebint gyvai arba 100 000 stebinti el. priemonėmis (pvz.: televizija, internetas ir pan.). Todėl tai galėjo sudaryti nevienodas sąlygas kultūros projektų teikėjams pasiekti projektui keliamus prioritetus ir rezultatus, nes kiti neturėjo galimybių pasitelkti televizijos transliaciją. Tokia situacija negali būti toleruojama, nes kelia nepasitikėjimą Savivaldybės priimamais sprendimais ir priešina meno kūrėjų bendruomenę”, – pažymėjo TS-LKD frakcijos Kauno miesto savivaldybės taryboje seniūnė Edita Gudišauskienė.

Kontrolės komitetas savivaldybės vadovams siūlo užtikrinti, kad iš „Iniciatyvos Kaunui” programos būtų finansuojami Kauno miesto menininkų, kūrėjų ir Kaune veiklą vykdančių ne pelno siekiančių organizacijų ar biudžetinių įstaigų projektai. Taip pat siūloma finansuoti pelno nesiekiančius renginius, kurie turi  išliekamąją vertę, skatina didesnį įsitraukimą ir kultūros prieinamumą Kauno bendruomenei, o į projektų vertinimą įtraukti nepriklausomus išorės ekspertus.

Parašykite komentarą