kariuomene 6
Karyba

Prezidentas ir kariuomenės vadas stebėjo tarptautines pratybas Rukloje

Vakar pagal tarptautinių pratybų „Greitas atsakas” scenarijų sėkmingai persidislokavimą atlikę Vokietijos-Nyderlandų oro desanto bataliono kariai Gaižiūnų poligono teritoriją perleido pratybose „Geležinis vilkas 2022-I” dalyvaujantiems Lietuvos ir NATO priešakinių pajėgų bataliono kariams.

Lietuvos kariuomenės ir NATO sąjungininkų vykdomų pratybų ciklo dalis skirta įvertinti Lietuvos kariuomenės Mechanizuotajai pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas” priklausančių NATO Priešakinių pajėgų kovinė grupės, Karaliaus Mindaugo husarų bataliono, Logistikos bataliono bei Oro gynybos bataliono baterijos gebėjimus atlikti gynybos ir puolimo operacijas. Pratybose dalyvauja daugiau kaip 3000 karių, 800 vienetų technikos iš Lietuvos bei kitų 10 NATO valstybių.

„Nors šiais metais vykstančios kasmetinės pratybos „Geležinis vilkas” nusileidžia ankstesnių metų pratyboms dalyvaujančių karių skaičiumi, bet dalyvaujančių šalių geografija, kai pirmą kartą kaip stebėtoja dalyvauja Australija, ir dalyvaujančių vienetų skaičius užtikrina ir didina profesionalumą nelengvomis tarptautinėmis aplinkybėmis. Tokių pratybų nauda yra tiesioginė ir labai apčiuopiama”, – teigė, pratybose dalyvaujančią techniką apžiūrėjęs, Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Valdemaras Rupšys dėkojo Lietuvos prezidentui  už nuolatinį dėmesį Lietuvos kariuomenei, jos pajėgumų stiprinimui ir sąjungininkams. Prasidėjęs pratybų ciklas užtikrina Lietuvos kariuomenės pajėgų pasirengimą užtikrinti Lietuvos teritorijos oro erdvės, sausumo ir jūros saugumą, bet lygiagrečiai šioms pratyboms Ukraina ir toliau teikiama parama tiek materialiai, tiek žiniomis – perduodant patirtį. „Taika yra geriausias ir vienintelis laikas kariams treniruotis. Ypatingai kai kalbame apie bendras procedūras, turimos ginkluotės bei technikos suderinamumą, kolektyvinius veiksmus. Esu dėkingas kariams ir jų vadams už jų profesionalumą”,– pabrėžė Lietuvos kariuomenės vadas.

Tarptautinėmis pratybomis „Geležinis vilkas” siekiama nuolat palaikyti Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas” bei jai priklausančių batalionų kovinę parengtį, taip pat kartu įvertinti brigados vienetų gebėjimą vykdyti užduotis sąveikaujant su brigadai priskirta NATO Priešakinių pajėgų kovine grupe bei užsienio partneriais.

Lietuvos kariuomenės nuotraukos

Parašykite komentarą