Miskoterapija
Kultūra Žmonės

Praktinis ekoterapijos užsiėmimas „Miško maudynės“ su A. Virkete

Balandžio 21 d. 16 val. Kauno apskrities viešoji biblioteka kviečia visus į praktinį ekoterapijos užsiėmimą „Miško maudynės“, kurį ves ekoterapeutė, augalų prieglaudos „Gyvybės langelis“ steigėja Aistė Virketė.

Ekoterapija – buvimu gamtoje paremtas terapijos būdas, siekiant sąmoningai būti čia ir dabar. Vienas iš ekoterapijos metodų – miško maudynės, ypač aktualios šiandien, kai aplink daug įtampos, o gamta tampa kone vienintele neapribota erdve atsipalaiduoti. Miško maudynės sumažina nerimą, depresiją, pyktį, nuovargį ir psichinę disharmoniją, padeda atgauti jėgas ir stiprinti imunitetą. Šį terapinį metodą, kaip lėtinančią gyvenimo tempą priemonę „shinrin-yoku“, praktikuoja japonai, o šiuo metu ir amerikiečiai, Vakarų Europos gyventojai; esama nemažai ryšių ir su mūsų, lietuvių, protėvių kultūriniu palikimu.

Aistė Virketė – filosofė, sertifikuota ekoterapeutė, kviečia į praktinį miško terapijos susitikimą. Norint dalyvauti šiame užsiėmime nebūtina išvykti į mišką (nors tai rekomenduotina), galima tiesiog rasti ramų kampelį savo gyvenamąjame rajone, kieme šalia medžių arba, jeigu neįmanoma išeiti iš namų, tiesiog priglusti prie kambarinių augalų.  Atliekant individualias ir grupines praktikas, reikės išmaniojo įrenginio, per kurį bus galima prisijungti prie miško gidės Aistės vedamo užsiėmimo. Todėl verta pasirūpinti gerai veikiančiais ausinukais ir mikrofonais.

Kviečiame dalyvauti!

Užsiėmimas vyks ZOOM platformoje. Užsiregistravusiems dalyviams bus atsiųsta prisijungimo nuoroda. Dalyvių skaičius ribotas.

Registracija >>>

Šis užsiėmimas yra dalis tarptautinio projekto „Green Bridges“, kurį biblioteka įgyvendina su partneriais iš Didžiosios Britanijos, Suomijos, Lenkijos, Rumunijos ir Italijos. „Green Brigdes“ komanda, siekdama iš naujo atrasti žmogaus, aplinkos ir gamtos ryšį bei skatindama bendruomeniškumą, kviečia į kūrybines dirbtuves, ekskursijas, kitas draugišką ir artimą gamtos ir žmogaus ryšį puoselėjančias veiklas.

Parašykite komentarą