Kiausiniai I
Naudinga žinoti

Pradedama prekyba kiaušiniais su ženklu „Užauginta be antibiotikų“

Neseniai pakeitusi kiaušinių svorio žymėjimą į aiškesnį pirkėjams ir pradėjusi teikti bendrą pakuotės svorį, populiariausių rinkoje „Rido“ kiaušinių gamintoja „Groward Group“ žengia dar vieną žingsnį ir pirmoji šalyje pradeda žymėti kiaušinius ženklu „Užauginta be antibiotikų“.

Šis ženklas reiškia, kad visi paukščiai, kurie deda „Rido“ kiaušinius, yra sveiki, niekada nesirgo, profilaktiškai ar gydymo tikslais nebuvo vakcinuojami antibiotikais, pastarieji nėra dedami vištoms į lesalus ar vandenį. Taip žymėti kiaušinius galima tik Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai suteikus detalią informaciją ir išsamiai pagrindus, jog produktas išties atitinka šiuos reikalavimus.

„Mūsų auginamoms vištoms sudaromos itin geros sąlygos: palaikomas tinkamas mikroklimatas, paukščių miego ciklas, temperatūra, be perstojo veikia girdymo ir valymo sistemos. Vištos šeriamos aukščiausios kokybės pašarais, joms naudojami eteriniai aliejai. Darbuotojai laikosi griežtų sanitarinių ir elgesio reikalavimų, vilki specialią mėlyną aprangą, kad nekeltų paukščiams streso. Todėl „Rido“ kiaušiniai yra dedami vištų, kurios niekada nesirgo, yra sveikos ir nebuvo šeriamos jokiomis antibiotikų turinčiomis medžiagomis. Tai ir norime pabrėžti ženklu „Užauginta be antibiotikų““, – teigia „Groward Group“ vadovas Tomas Strumskas.

Ši bendrovė pirmoji Lietuvoje taip pat pradėjo masiškai tiekti ant kraiko laikomų vištų kiaušinius, jos paukščiai užauginti Lietuvoje, o lesalą sudaro apie 80 % Lietuvoje užaugintų grūdinių kultūrų.

„Saugant vištų sveikatą, nuosekliai vykdoma paukštidžių valymo ir dezinfekavimo programa. Vištoms dedeklėms yra sukuriama natūrali aplinka: specialus apšvietimas, kuris pereina iš dienos šviesos į nakties, kad atkurtų natūralų paros ciklą. Vištos miega apie 10 valandų per parą. Nuolatos atliekami laboratoriniai lesalo ir žaliavų, iš kurių gaminamas lesalas, tyrimai. Darbuotojai laikosi griežtų sanitarinių ir elgesio reikalavimų. Vištos auga aplinkoje, kurioje yra ramu ir tylu. Būtent todėl „Rido“ kiaušinius dedančios vištos yra sveikos ir be antibiotikų, o Baltijos šalių pirkėjams galime tiekti kokybiškesnius kiaušinius, kuriuose gausu baltymų ir omega-3 riebalų rūgščių“, – sakė Tomas Strumskas.

Pasak jo, tendencija valgyti sveikesnį ir natūralesnį maistą pastaruoju metu įgauna didžiulį pagreitį – Baltijos šalių vartotojai atidžiai skaito gaminių pakuotes ir ieško natūralių, sveikatai naudingų produktų ir sudedamųjų dalių.

Taip pat vyrauja aiškios pasaulinės tendencijos, kai populiarėja ant kraiko auginamų vištų kiaušiniai. Tad pastaraisiais metais „Groward Group“ itin sparčiai didina ant kraiko laikomų vištų skaičių ir jų kiaušinių gamybos apimtis. Šios produkcijos pardavimai auga tiek Lietuvoje, tiek ir kitose Europos Sąjungos šalyse.

Parašykite komentarą