0113 Policijos mokykla
Švietimas

Policijos mokykloje buvo minima Laivės gynėjų diena

Praėjo beveik 3 dešimtmečiai, tačiau visa lietuvių tauta dar atsimena kruviną Sausio 13-osios naktį, kuomet lietuviai gindami savo šalies laisvę nebijojo ir mirti. Lietuvos policijos mokyklos (toliau – LPM) bendruomenė minėdama Laisvės gynėjų dieną ne tik prisiminė šią svarbią datą, bet ir pagerbė žuvusiuosius. Tą naktį, kai lietuvių tauta atstovėjo savo laisvę, žuvo 14 žmonių, iš viso sužeista 702 žmonės, kulkomis sužeisti 52.
LPM kursantai po žvakelę uždegė kiekvienam paaukojusiam gyvybę Sausio 13-osios naktį, taip pat renginio metu skambėjo kursantės atliekama daina „Laisvė“, kuri buvo tapusi lietuvių tautos išsilaisvinimo simboliu.
LPM viršininko pavaduotojas, laikinai einantis viršininko pareigas, Mindaugas Bilius tardamas sveikinimo žodį tarsi klausė visų: „Ką mums reiškia laisvė?“.

0113 Policijos mokykloje

„Prieš 29 metus mes siekėme laisvės, bet nežinojome, ką ji reiškia. Lietuva, Tėvynė, meilė – mus vienijo tik šie žodžiai. Kursantai, dauguma iš jūsų tuo metu net nebuvote gimę, tačiau mes privalome nepamiršti tų įvykių, tos žmonių vienybės ir aukos už laisvą Lietuvą“, – sakė M. Bilius.
Į mokyklos renginį atvyko ir policijos veteranas, buvęs LPM viršininkas Algirdas Kaminskas. Jis ne tik prisiminė Lietuvos tapimą nepriklausoma valstybe, bet ir tuos kruvinus įvykius, kitas svarbias datas, kurios lėmė, kad Lietuva šiandien ne tik laisva, bet ir saugi. Taip pat pasidalino savo prisiminimais apie darbą Panemunės policijos komisariate tuo svarbiu Lietuvai laikotarpiu, kokį spaudimą ir gąsdinimus jautė iš sovietų armijos, kurios padaliniai buvo įsikūrę šalia komisariato.
„Mes turime žinoti savo istoriją. Tai, kad esami laisvi, turime dėkoti Lietuvos žmonėms, kurie atstovėjo laisvę, gynė ją savo kūnais. Būdami pareigūnais mes neturėjome net kada pagalvoti apie baimes. Tiesiog atlikome savo darbą, saugojome žmonių rimtį. Mus vedė pati laisvės idėja, tikėjimas ir viltis ja“, – kalbėjo A. Kaminskas.
A.Kaminskas palinkėjo kursantams niekada nedvejoti savo pasirinkimu tapti policijos pareigūnais bei sėkmės moksluose ir darbuose.

Šaltinis: Policijos mokykla

Parašykite komentarą