Is kaires R. Radvila R. Butautas R. Kreivyte L. Brazdeikyte LSU nuotr.
Miestas Sportas

Po ilgos pertraukos – žinomų krepšinio specialistų leidinys treneriams

Neseniai pasirodžiusi metodinė knygelė „100 žaidimų krepšinio treniruotėms“ – naujas ir unikalus žaidybinių pratimų rinkinys, padėsiantis šalies treneriams krepšinio pratybas paversti įdomesnėmis.

Knygelės autoriai – žinomi krepšinio specialistai ir Lietuvos sporto universiteto (LSU) bendruomenės nariai.

LSU Krepšinio studijų ir mokslo centro direktorius Ramūnas Butautas, LSU docentė ir krepšinio trenerė Rasa Kreivytė bei LSU alumnai Lina Brazdeikytė ir Rolandas Radvila vieningai sutaria, kad mintis parengti metodinę priemonę krepšinio specialistams gimė dėl tokių leidinių stygiaus.

„Mokomųjų priemonių apie žaidimus yra nedaug. Kiek pamenu, paskutinį kartą jos buvo leistos dar šviesios atminties Stanislovo Stonkaus ir Vytauto Kuklio laikais – 2001 metais jie išleido knygą „Parengiamieji krepšinio žaidimai“, kurioje nurodyti metodai naudojami jau du dešimtmečius“, – kalbėjo 1997 metų Europos krepšinio čempionato nugalėtoja Rasa Kreivytė.

„Mūsų leidinys naudingas tiek pradedančiajam, tiek pažengusiam treneriui, – tęsė ji. – Šie žaidimai gali būti panaudojami ne tik vaikų, bet ir didelio meistriškumo sportininkų treniruotėse. Stengiamės akcentuoti žaidimus, kuriais būtų ugdomas bendras krepšinio suvokimas, koordinacija ir orientavimasis erdvėje.“

Knygelę „100 žaidimų krepšinio treniruotėms“ sudaro 132 puslapiai metodinės medžiagos, suskirstytos pagal skirtingas klasifikacijas – kūno valdymo žaidimus, įvairios krepšinio technikos derinimo žaidimus, fizinėms savybėms lavinti skirtus žaidimus, mentalinius žaidimus ir kamuolio valdymo žaidimus.

Pastaroji sritis – gausiausia ir skirstoma į poskyrius, apimančius kamuolio perdavimo ir gaudymo, kamuolio varymo bei metimų į krepšį žaidimus.

Kita 1997 metų Europos čempionė ir dabartinė FIBA Europe moterų komisijos narė Lina Brazdeikytė pastebi, kad šiuolaikinė jaunųjų talentų karta po mažu praranda mėgavimąsi krepšinio žaidimu.

„Važinėjant po Lietuvą ir stebint jaunuosius Lietuvos krepšininkus pamatėme, kad vaikai nesimėgauja krepšiniu – į kiekvieną pratimą ar užduotį žiūri kaip į darbą, kurį reikia atlikti. Dėl to vyresnio amžiaus Lietuvos rinktinėse sulaukiame darbščių jaunųjų krepšininkų, bet jau nebejaučiančių malonumo, kurį suteikia krepšinio žaidimas“, – pasakojo Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) moterų krepšinio projektų vadovė.

Kolegei antrino ir LKF jaunimo rinktinių vyr. treneris Rolandas Radvila, šiemet įgijęs magistro laipsnį Lietuvos sporto universitete. Pasak krepšinio specialisto, metodinės medžiagos trūkumą jis pajuto jau senokai.

„Baigus universitetą man trūko mokomosios medžiagos, kaip sudominti vaikus judriaisiais žaidimais. Literatūros apie tai praktiškai nebuvo, todėl kilo idėja šiuos žaidimus treneriams pateikti viename leidinyje. Svarbu pažymėti, kad tai nėra tik krepšininkams skirti žaidimai – juos pritaikyti gali visų sporto šakų treneriai“, – kalbėjo R. Radvila.

LSU Krepšinio studijų ir mokslo centro vadovas Ramūnas Butautas džiaugėsi knygelėje pateikta medžiaga ir pabrėžė, kad krepšinio žaidimus kiekvienas treneris galės prisitaikyti pagal savo poreikius, o tai skatins jų kūrybiškumą.

„Manau, kad šis leidinys bus naudingas ne tik pradedantiems mergaičių ir berniukų treneriams, bet ir profesionalių komandų strategams, kurie galės savo treniruotes papildyti ne vienu pratimu, – akcentavo vienas iš knygelės autorių. – Tai pratimų rinkinys, skirtas lavinti fizines ir intelektines krepšininkų ypatybes bei technines savybes. Šis leidinys suteiks treneriams postūmį patiems kurti pratimus ir pritaikyti juos savo treniruočių metodikoje.“

Leave a Reply