rsz mega bendras
Naudinga žinoti

PLC „Mega“ investuoja į modernią virusus naikinančią įrangą

Kaune įsikūręs prekybos ir laisvalaikio centras „Mega“ jau rytoj pradės montuoti specialią oro valymo įrangą, kuri ozono pagalba sunaikina virusus, bakterijas ir grybelius. Planuojama, kad įranga pradės veikti jau šeštadienį, o „Mega“ bus pirmoji Lietuvoje prekybos ir laisvalaikio erdvė, dezinfekuojama laikantis tokių aukštų standartų. Į inovatyvią oro ozonavimo sistemą PLC „Megą“ investuos apie 45.000 Eur.

„Ši įranga, stengiantis išvengti infekcijų, statoma poliklinikose, odontologijos klinikose, taip pat, siekiant išvengti bakterijų ir blogo kvapo, ją įsirengia sporto klubai. Kaip efektyvesnė ir patrauklesnė priemonė ozonas naudojamas baseinų vandens dezinfekavimui. „Mega“, mano žiniomis, bus pirmas tokio tipo objektas Lietuvoje, kur ozonu bus dezinfekuojamas oras ir patalpos“, – sako chemijos mokslų daktaras, profesorius Arvydas Stončius.

Kaip pasakoja mokslininkas, ozonas yra efektyvesnė dezinfekcinė priemonė nei chloras, gebantis beveik 100 proc. sunaikinti aplinkoje esančius virusus, bakterijas ir grybelius.

PLC „Mega“ sumontuota įranga nuo virusų ir bakterijų valys prekybos centro viešasias erdves, kuriose yra didžiausias  žmonių srautas. Higienos normas atitinkantis ozono kiekis bus tiekiamas į patalpas ir dezinfekuos patalpose jau esantį orą ir paviršius.

Prie visų įėjimų/išėjimų į prekybos centrą, matomose vietose jau iškabinti rankų dezinfekciniai aparatai, o rekuperatoriai įjungti veikti tokiu režimu, kad į patalpas nuolatos būtų paduodamas tik grynas oras.

„Vandens valymo ozonu įrenginius mes jau daugiau nei metus naudojame viešbučio „Harmony Park“ baseinų vandens valymui. Nusprendėme vykdyti nuolatinę prevenciją ir kituose verslo vienetuose bei šią, praktiškai išbandytą priemonę, įdiegti ir „Megoje“, – sako PLC „Mega“ valdančios bendrovės UAB „Baltic RED“ technikos direktorius Egidijus Norkevičius.

Jausdami atsakomybę prieš savo lankytojus, PLC „Mega“ jau kurį laiką laikosi aukštesnių nei reikalaujama higienos standartų, todėl papildomai dezinfekuojami paviršiai, prie kurių dažniau liečiasi klientai, kaip eskalatorių, laiptų turėklai, liftų mygtukai ir kiti paviršiai.

Parašykite komentarą