Traku pilis
Naudinga žinoti

Pirmasis Lietuvoje vaikų neuroedukacijos centras duris šeimoms atveria jau sausį!

Kone darželis, bet jausmas kaip namuose!

Neuroplastiškumo temai pastaruoju metu pasaulyje skiriamas didelis dėmesys. Jau seniai žinoma, kad baigiantis tretiesiems žmogaus gyvenimo metams, smegenys jau yra pasiekusios apie 85 proc. savo fizinio augimo, o  tai sudaro reikšmingą viso mąstymo ir mokymosi potencialo dalį. Neuroedukacija ir Lietuvoje įgauna pagreitį – sausį Trakų Vokėje duris atveria vaikų neuroedukacijos centras, kuriame bus dirbama pagal tarptautinę programos „Trisdešimt milijonų žodžių“ (TMŽ) metodiką. TMŽ metodo centrą galės lankyti vaikai nuo dviejų iki šešerių metų.

„Kai su šeimomis iš Lietuvos ir užsienio pradėjau dirbti pagal TMŽ metodiką, aiškiai suvokiau, jog noriu, kad kuo daugiau vaikų galėtų patirti turtingą ir jautrią vaikystę KASDIEN. Ir tada, kai šalia nėra tėvų. Pati auginu metų ir trijų mėnesių dukrą, todėl žinau, kaip svarbu aplinka, kurioje vaikas auga ir yra ugdomas – tikiu, jog iš esmės tai ir lemia visą ateities potencialą. Ugdymo veikloje vadovausimės ir kasdien praktikuosime TMŽ įrankius ir priemones, kuriančias naujas smegenų jungtis. Daug dėmesio bus skiriama matematinei kalbai, vokalizacijoms, jaumų ir emocijų atpažinimui, kalbiniam intelektui, savo poreikių įsisamoninimui, laisvam judėjimui ir žaidimams, autentiškam šokiui bei muzikai“, – sako TMŽ vaikų neuroedukacijos centro įkūrėja Žydrė Dargužytė-Černiauskė.

Su vaikais dirbs patyrę specialistai: TMŽ ambasadorė Lietuvoje, psichologė, ikimokyklinio ugdymo specialistė-auklėtoja, dailės bei autentiško judesio terapeutai. Bus skiriama daug dėmesio patyriminiam mokymuisi, santykio kūrimui. „Gerbiame kiekvieną vaiką kaip asmenybę, kartu būname akimirka po akimirkos įgyvendindami geštalto psichoterapijos vertybes – savo norų ir poreikių įsisąmoninimą, autentišką buvimą, kūrybišką prisitaikymą“, – aiškina Ž. Dargužytė-Černiauskė.

Nuo sausio vaikų neuroedukacijos centre bus dirbama su 8 vaikais. Kol vyks kūrybiška mažųjų lankytojų adaptacija, veiklose rekomenduojama visą pusdienį dalyvauti kartu su vaiku ir tai daryti tol, kol vaikas, tėtis ar mama jausis saugūs ir galintys trumpam atsiskirti.

Registracija vyksta nuo gruodžio 2 iki gruodžio 20 d.

Parašykite komentarą