Kulturizmo varzybos 31
Sportas Žmonės

Pirmą kartą Baltijos šalių istorijoje lietuvis tapo aukščiausio lygmens kultūrizmo teisėju

Pirmą kartą Baltijos šalių istorijoje lietuvis tapo aukščiausio lygmens kultūrizmo teisėju. Per dešimt metų teisėjavimo tarptautinėse ir pasaulinėse kultūrizmo ir fitneso  varžybose turintis kaunietis,  Karolis Žilinskas, kuris, vienos stipripriausių iš kultūrizmo orgazacijų buvo  objektyviausias pasaulio čempionato teisėjas, dabar tapo profesionalų lygos IFBB Pro League ir NPC Worldwide teisėju bei gavo IFFB Pro League Pro kortą, kuri suteikia teisę teisėjauti lygos organizuojamose varžybose. 

Tai aukščiausia galima kultūrizmo ir fitneso varžybų teisėjo licenzija, kurios iki šiol nėra pavykę gauti nė vienam teisėjui Baltijos šalyse. Geriausi IFBB Pro League teisėjai, turintys profesionalų kortą gali būti kviečiami teisėjauti ir į prestižines profesionalų Mr. Olympia varžybas, kurios yra laikomos svarbiausios profesionalų kultūrizmo ir fitneso atstovų varžybos pasaulyje. Sporto pasaulyje teigiama, kad pastarųjų varžybų neoficialiu simboliu yra vadinamas Arnoldas Švarcenegeris – Austrijos ir JAV, aktorius, verslininkas, filantropas, politikas, buvęs sunkumų kilnotojas ir kultūristas. Jis sunkumus pradėjo kilnoti būdamas 15 metų. Dvidešimties metų laimėjo Mr. Universe titulą, o po to septynis kartus laimėjo Mr. Olympia konkursą.  „Užmigti ant laurų nėra kada, tobulėti yra kur, teisėjai, nors ir turintys profesionalių teisėjų kortas yra kviečiami į turnyrus ir tik geriausi būna pakviesti teisėjauti Mr. Olympia varžybose, taip taip kaip ir sportininkų siekis yra svarbiausios šios sporto šakos varžybos Mr. Olympia, taip ir teisėjų tarpe toks pat siekis irgi yra” – teigia K. Žilinskas.  Šiai dienai turime dar ne daug profesionalių sportininkų Lietuvoje:  D. Dvarionaitė, D. Barzinskas, L. Stalinkevičiūtė, T. Tumbrotas, V. Sosnovskis, kurie turi IFBB Pro League pro kortas ir dalyvaut gali tik profesionalų varžybose, kurių pagrindinis siekis Mr. Olympia Las Vegaso scena. 

Lietuviai pradėti kelią link IFBB Pro League profesionalo vardo ir visų sportininkų siekiamybės IFBB Pro kortos, galės Kaune spalio 2 dieną, čia vyks tarptautinės NPC Worldwide varžybos „Power of the Knight”, kurių kiekvienos klasės absoliutūs nugalėtojai gauk specialius pakvietimus su apmokėtais dalyvio mokesčiais dalyvauti mėgėjų Mr. Olympia pro qualifier varžybose Italijoje, kurių kiekvienos klasės 3 sportininkai iškovos IFBB Pro League pro kortas ir teisę kovoti profesionalų lygoje dėl teisės dalyvauti profesionalų Mr. Olympia turnyre JAV. Kaune vyksiančios varžybos yra atviros visiems sportininkams iš viso pasaulio, nereikia kitų sporto organizacijų, klubų ar trenerių sutikimų bei leidimų. Kaip ir pavasarį vyksiose varžybose sportininkai rungsis 6 klasėse ir 22 kategorijose.

Parašykite komentarą