aksesuarai
Miestas

Per vieną naktį Kauno apskrityje suduotas smūgis net dviem nusikalstamai veikusioms grupuotėms

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, bendradarbiaudami su Kauno apygardos prokuratūros prokurorais, profesionalaus ir kruopštaus darbo dėka nustatė ir sulaikė dvi grupes nusikalstamai veikusių asmenų, vykdžiusias skirtingus nusikaltimus. Vieni iš jų įtariami   tarptautiniu mastu organizavę pogrindinį dokumentų klastojimą bei prekybą, kiti – vykdę prabangių daiktų iš gyvenamųjų namų vagystes Kaune ir Kauno rajone.

Kauno kriminalistai, tiriantys ekonominius nusikaltimus, kartu su Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais, atlikę slaptą ir itin kruopštaus bei atsakingo pareigūnų pasirengimo pareikalavusią operaciją, gruodžio 11 d. sulaikė du vyrus, gimusius 1974 m. ir 1972 m. Kauno apskr. VPK Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai kratų metu rado ir paėmė daugiau nei pusę šimto įvairių asmens dokumentų (vairuotojų pažymėjimų, asmens tapatybės kortelių bei pasų), bet ir daugelį ruošinių, įvairią gamybos įrangą bei specialias klijavimui skirtas medžiagas. Taip pat rastas ir paimtas didelis kiekis grynųjų pinigų, įvairių šaunamųjų ginklų ir šovinių. Visi daiktai buvo itin kruopščiai paslėpti specialiai įrengtose ir užmaskuotose angose. Manoma, kad vieno iš dokumentų vertė juodojoje rinkoje gali siekti iki 1000 eurų, o pagrindiniai klientai – užsienio šalių gyventojai.

Tyrimą sunkino taikyta itin aukšto lygio konspiracija, asmenys bendraudavo tik šifruoto ryšio pagalba, iš anksto kruopščiai planuojantis slaptus susitikimus. Tačiau net ir tai nepadėjo asmenims išsisukti nuo teisėsaugininkų – pogrindinė organizuota grupuotė buvo išaiškinta ir išskaidyta. Kol kas įtarimai pareikšti tik sulaikytiems dviem, anksčiau jau teistiems, asmenims, kurie įtariami nusikalstamą veiką organizavę visoje Lietuvoje ir daugelyje kitų užsienio valstybių, iš kurių pagrindinė veiklos sritis orientavosi į Skandinavijos šalis. Dėl atliekamų intensyvių tolimesnių ikiteisminio tyrimo veiksmų, tiek ir vykdytų nusikalstamų veikų, tiek ir įtariamųjų kiekis gali plėstis. Abiems vyrams pareikšti įtarimai pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 300 str. 2 d., dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu. Už tai gresia laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Tą pačią naktį, iš gruodžio 11 d. į gruodžio 12 d., Kauno apskr. VPK Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai sulaikė du vyrus, gimusius 1987 m. ir 1983 m., kurie įtariami įvykdę didelę turto vagystę. Dar lapkričio 21 d. bandyta apvogti namą, tačiau jokių daiktų tuomet iš jo nebuvo pavogta. Tačiau kitą dieną, lapkričio 22 d., apvogtas kauniečių namas, iš kurio ne tik išnešti grynieji pinigai, juvelyriniai dirbiniai, bet ir kiti daiktai, taip padarant apie 80 tūkstančių eurų žalą.

Kriminalistams atlikus kratas, buvo rasti ir paimti prabangūs juvelyriniai dirbiniai, garsių prekės ženklų akiniai, apie 30 tūkst. eurų grynųjų pinigų. Abiems anksčiau užsienyje teistiems asmenims pareikšti įtarimai dėl pasikėsinimo apvogti ir jau įvykdytos didelės vertės vagystės. Už tai asmenims gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Parašykite komentarą