0117 Prezidentė
Žmonės

Per devynerius metus šalies bibliotekas papildė apie 340 tūkst. naujų knygų

Prezidentės Dalios Grybauskaitės prieš devynerius metus inicijuota ir globojama, skaitytojus bei knygos bičiulius telkianti akcija „Knygų Kalėdos“ ir vėl šalies bibliotekas bei vaikų dienos centrus nudžiugino naujomis knygomis.

Nuo gruodžio pradžios, kai Prezidentė D. Grybauskaitė davė startą Kauno miesto V. Kudirkos žaislotekoje, iki sausio vidurio, prie akcijos prisijungė daigiau kaip 90 didelių ir mažų bibliotekų – nuo akademinės iki vaikų darželio, nuo apskrities bibliotekos iki kaimo filialo. Akcijos ir bibliotekų bičiuliai padovanojo beveik 20 tūkstančių knygų. Akcijos proga viešosios, mokyklų, kaimo filialų bibliotekos organizavo renginius – įvairius skaitymus, susitikimus su rašytojais, edukacinius užsiėmimus. Iš viso įvyko apie 400 renginių. Per devynerius metus šalies bibliotekas papildė apie 340 tūkst. naujų knygų.

Prezidentė dėkoja visiems ką tik pasibaigusios akcijos organizatoriams ir bičiuliams už dalyvavimą, dovanotas knygas ir dalijimąsi jų skleidžiama išmintimi ir šviesa. „Knygų Kalėdos“ vėl sustiprino bibliotekas, sutelkė skaitytojus, įtraukė verslo ir įvairių organizacijų dėmesį bei parodė knygų skaitymo svarbą.

Šiemet akcija tapo puikiu pavyzdžiu, kaip bendromis jėgomis galima spręsti aktualias socialines problemas. Knygos ir žmonių dėmesys pasiekė ne tik bibliotekas, bet ir vaikų dienos centrus, kur skaitymas vargingiau gyvenantiems vaikams padeda mokytis, pažinti pasaulį, lavinti raštingumą.

Per akcijos gyvavimo metus bibliotekos pritraukė naujų skaitytojų ir partnerių. Atsiliepdami į bibliotekų prašymą, į akciją aktyviai įsitraukė ir knygų dovanojo šalies gyventojai, skaitytojai, bendruomenės, leidėjai bei rašytojai. Prisidėjo verslo įmonės, įvairios organizacijos ir užsienio šalių ambasados. Šiemet ypatingos padėkos nusipelno leidyklos „Krantai“ ir „Gelmės“ bei jos vadovė Vida Bėkštienė, Antstolių rūmai, Norvegijos ambasada Lietuvoje, Lietuvos spaudos fotografų klubas, Valstybinis patentų biuras, įmonė „The Body Shop Lietuva“.

Akcija „Knygų Kalėdos“ prasidėjo 2011 m., kai Prezidentė gavo Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos skaitytojų laišką su prašymu padovanoti naujų knygų jų bibliotekai.

„Knygų Kalėdų“ akciją šiemet organizavo Lietuvos bibliotekininkų draugija kartu su visuomenine organizacija „Gelbėkit vaikus“, nacionaliniu transliuotoju LRT, naujienų portalu „15min“ ir žurnalu „Žmonės“.

Šaltinis: Prezidentės biuras

Parašykite komentarą