Įdomybės

Per „Black Friday“ lietuviai siunčia dvigubai daugiau nei įprastai

Nors dar prieš porą metų išpardavimų ir akcijų šventė „Black Friday“ (liet. „Juodasis penktadienis“), Lietuvoje reiškė nedaug, šiandien tai – milžiniškas pirkimo vajus. Apsipirkimo mastus geriausiai iliustruoja siuntų bendrovių duomenys – pavyzdžiui, „DPD Lietuva“ statistika atskleidžia, kad per „Juodąjį penktadienį“ Lietuvoje siunčiama net 50 proc. daugiau nei įprastai. 

Nors „Black Friday“ pagal pirkimo ir siuntimo intensyvumą nepasiveja Kalėdinės savaitės, kai siunčiama net 81 proc. daugiau nei vidutiniškai per metus, vis dėlto „Black Friday“ tampa nemenku iššūkiu ir el. prekybininkams, ir siuntinių pristatymo įmonėms.

Šiemet lapkričio 23 d. įvyksiantis „Black Friday“ yra elektroninių parduotuvių sėkmės ir kartu iššūkių diena. Siūlydami didesnes nuolaidų akcijas nei įprasta, el. verslai sulaukia milžiniškų pirkėjų srautų, kurie reiškia ir stipriai padidėjusius krūvius siuntų bendrovėms.

„Gerėjant ekonominei situacijai, auga ir pirkimo mastai, tad šiemet galima tikėtis dar didesnio prekių užsakymo ir siuntimo aktyvumo nei pernai. Įdomu tai, kad lyginant su kitomis Europos šalimis, lietuviai ypač pamėgo „Black Friday“. Lietuvoje per jį siunčiama dvigubai daugiau nei kitu laiku, o Europoje siutinimų intensyvumas per „Black Friday“ vidutiniškai padidėja tik apie 30 proc.“, – sako Gabrielius Bilevičius, „DPD Lietuva“ pardavimų ir rinkodaros vadovas Baltijos šalims.

Pašnekovo teigimu, el. parduotuvės jau pradėjo pasiruošimą „Black Friday“, siuntinių srautai planuojami su siuntų bendrovėmis.  „El. parduotuvėms geriausia pradėti rengtis „Black Friday“ jau nuo rugsėjo. Tai universali, visame pasaulyje rekomenduojama geroji praktika. Kaip ir per Kalėdinę savaitę, siūlome el. parduotuvėms atkreipti dėmesį į kokybišką siuntinių įpakavimą, nes trūkstant laiko, netinkamas siuntinių įpakavimas gali tapti rimta problema“, – sako G. Bilevičius.

Kaip pastebi pašnekovas, didžioji dalis pasirengimo pirkimo vajui per „Black Friday“ gula ant el. prekybininkų ir siuntų įmonių pečių – pirkėjai šiam akcijų maratonui iš anksto pasirengti negali.

„Black Friday“ ypatingas tuo, kad turi griežtai apibrėžtas laiko ribas – įsigyti prekes galima tik per gana trumpą, griežtai nustatytą laiką. Taigi – šiai akcijų šventei, žvelgiant iš pirkėjų pusės, pasirengti sudėtingiau, nei Kalėdiniam maratonui. Kalėdinei savaitei pasiruošti galima iš anksto užsakant dovanas ir taip užtikrinant, kad Kalėdų senelis ateis laiku, o ne vėluos dėl siuntos vėlavimo. „Black Friday“ kiek kitoks. Čia daugiau atsakomybės už tai, kad siuntiniai pasiektų pirkėjus laiku ir nepažeisti, tenka el. parduotuvėms“, – sako „DPD Lietuva“ pardavimų ir rinkodaros vadovas Baltijos šalims.

Kaip atskleidžia „DPD“ statistika, metų pabaiga – lapkritis ir gruodis – ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje, yra pats darbingiausias laikas el. parduotuvėms ir siuntinių pristatymo įmonėms. Siuntinių kiekiai po vasaros štilio pradeda tendencingai augti jau nuo spalio ir pasiekia piką paskutinę gruodžio savaitę – per šv. Kalėdas ir Naujuosius metus.

Parašykite komentarą