kaunoaleja.lt 21121401
Karyba

Pentagone pasirašyta sutartis plačiau atvers duris Lietuvos gamintojams

Lietuva dar labiau gilina bendradarbiavimą su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis saugumo ir gynybos srityje. Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas ir JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas susitikimo Vašingtone metu pasirašė Susitarimą dėl abipusių viešųjų pirkimų gynybos srityje tarp Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Jungtinių Amerikos Valstijų Vyriausybės. 


Naujai pasirašytu susitarimu siekiama pagerinti sąlygas šalių gynybos pramonės bendradarbiavimui bei skatinti dvišalį bendradarbiavimą gynybos srityje per tyrimų ir plėtros informacijos mainus, vykdant bendrus karinės įrangos įsigijimus ir bendrai įsigyjant paslaugas karinei įrangai palaikyti.


„Džiaugiuosi, kad šiandien pasirašome susitarimą, kuris leis mūsų gynybos pramonėms dar labiau gilinti ir plėtoti ryšius. Ši sutartis padės Lietuvos įmonėms įsitraukti į JAV viešuosius konkursus. Taip pat užtikrinsime sklandesnį tarpvyriausybinių įsigijimų procesą“, – sakė ministras A. Anušauskas.


JAV yra viena pagrindinių Lietuvos saugumą užtikrinančių sąjungininkių ir viena pagrindinių partnerių gynybos įrangos įsigijimų srityje, dažnai teikianti paramą įsigijimams. Lietuva jau daugelį metų iš JAV perka prieštankines raketų sistemas „Javelin“, su JAV Vyriausybe pasirašytos sutartys ir dėl 200 šarvuotųjų visureigių JLTV bei 4 sraigtasparnių „Black Hawk“ įsigijimo.

Parašykite komentarą