inkilas 1
Įdomybės

Paukščiams Kaune – architektūros perlų įkvėpti inkilėliai

Kauno centras pasipuošė neįprastais inkilais. Menininkas Timotiejus Norvila-Morfai įvairiose žaliosiose miesto erdvėse įrengė 10 unikalių namelių paukščiams. Tai – dar viena programos „Kauno akcentai“ meninė instaliacija.

Architektūros detalės

Nors menininko įrengti inkilai bus skirti paukščiams perėti, tuo pačiu jie praeiviams primins ir Kauno architektūrą. Dalis inkilų tapo pilnomis architektūros perlų kopijomis paukščiams, kituose akcentuojamos konkrečios modernistinės detalės. „Kaunas didžiuojasi savo prieškario modernizmo laikotarpio pastatais. Sukurti inkilai su lengvu humoru atkartoja nesunkiai atpažįstamas tokių įžymių Kauno prieškario pastatų kaip, pavyzdžiui, Centrinis paštas, formas“, – teigė kūrinio autorius T. Norvila-Morfai.

Visi 10 inkilų įrengti skirtingose miesto vietose. Juos pastebėti praeiviai gali Laisvės alėjoje, prie Kauko laiptų, funikulieriaus, Radastų gatvėje esančios bibliotekos ir kitose miesto vietose. Autorius pasakojo, kad vietas kiekvienam naujam kūriniui rinko atsižvelgdamas į greta esančią aplinką. Svarbiausia kūrėjui, kad kiekvienas inkilas būtų įkurtas gamtos apsuptyje, žaliosiose zonose, gerai matomose vietose.

Nauji namai

Įrengti meno kūriniai taps naujais namais įvairiems paukščiams. Namelių gamyba buvo derinama su ornitologais – pagal jų rekomendacijas parinkti ir landų dydžiai skirtingoms paukščių rūšims: varnėnams, strazdams, zylėms ir pan.

„Kauno akcentai“ – tai analogų Lietuvoje neturintis idėjų konkursas. Jo dalyviai savo darbais puošia įvairias Kauno vietas. Patvirtintų idėjų įgyvendinimą finansuoja Kauno miesto savivaldybė. Nuo programos pradžios įvairiose miesto vietose jau atsirado 24 akcentai, o artimiausiu metu bus įgyvendinta dar 11 projektų. Daugiau informacijos apie konkursą galima rasti čia – http://akcentai.kaunas.lt.

Parašykite komentarą