NP 6
Įdomybės

Patikrinti maršrutai kelionėms su vaikais Lietuvoje: pradėkite nuo Lazdijų krašto

Dėl pandemijos vis dar apriboto atostogų krypčių pasirinkimo, dauguma lietuvių kol kas renkasi trumpesnes atostogas neišvykstant iš šalies. Pasiūlymų nuo ramaus poilsio prie ežerų iki įdomių maršrutų ekstremaliems keliautojams pasipylė nemažai, tačiau jaunoms šeimoms visgi tenka pasukti galvą, kaip sudominti ir užimti mažuosius atostogautojus. Joms į pagalbą stojo su ta pačia problema susidūrę ir šeimoms skirtą kelionių Lietuvoje projektą pristatę tėvai.

Dauguma mažus vaikus auginančių tėvų sutiktų, kad atostogų ar net savaitgalinių išvykų planavimas yra nemažas iššūkis. Pasirinkimai pasimėgauti Lietuvos gamta ar pramogomis su mažaisiais keliautojais – skurdūs arba reikalaujantys išradingumo. O planuojant kelionę patiems, reikia nemažai laiko ir pastangų suderinti visų norus, strategiškai suplanuoti laiką ir išsirinkti įdomiausias kryptis bei veiklas.

Šios priežastys įkvėpė naujo projekto Lietuvoje „Nuotykių Pasas“ atsiradimą. Jį sugalvoję jauni tėvai patys dažnai planuodami atostogas suprato, jog nėra vieninteliai, kelionių metu susiduriantys su vaikų nuoboduliu ar niurzgėjimu.

„Kaip ir daugelio kitų, šiemet mūsų mintys sukosi apie kelionių maršrutus gimtojoje Lietuvoje. Tačiau planavimą gerokai apsunkinti gali klausimas, kaip užtikrinti gerus įspūdžius ir mažiesiems. Visgi, kadangi patys esame aktyvūs keliautojai ir turime naudingos patirties, nusprendėme ja pasidalinti ir paskatinti jaunas šeimas atrasti keliavimo džiaugsmą su vaikais“, – teigia vienas iš projekto iniciatorių Marius Kirilka.

Kirilka svarsto, kad matyti, kaip mažieji su nekantrumu šoka iš mašinos ir bėga prie įdomaus objekto, yra kone didžiausias visos išvykos malonumas. O tokių vietovių ir objektų yra išties daug.

„Pavyzdžiui, pirmajam nuotykiui po Lietuvą siūlome patyrinėti Lazdijų kraštą, garsėjantį dzūkišku svetingumu ir „gelažinėmis“ varlėmis. Čia verta apeiti pažintinį taką ir piliakalnį, pasidairyti iš „susisukusių“ apžvalgos bokštų, paieškoti čia buvusios jūros koralų akmenų muziejuje“, – vardija iniciatyvos autorius.

Nuotykių rinkinį įsigiję „Nuotykių paso“ savininkai galės tiesiog išsirinkti datą ir traukti į kelionę. Atsižvelgiant į šeimos poreikius ir norą, intensyvesnis nuotykis gali tilpti į vieną dieną, tačiau norintiems neskubėti ir pasimėgauti kiekviena akimirka – veiklos užteks ir visam savaitgaliui. O dėl papildomų žaidimą primenančių priedų, pasak projekto autorių, vaikai kelione domisi ir į ją įsitraukia dar aktyviau.

„Keliautojai gaus specialius nuotykių žemėlapius su lankytinais objektais, spalvingas korteles su įdomia informacija apie juos ir lipdukus, skirtus įklijuoti į nuotykių pasą po įveikto iššūkio. Kuo daugiau aplankytų vietų – tuo margesnis šis pasas. Patys įsitikinome ir pažadame, kad vaikai juo labai didžiuojasi ir laukia kitų kelionių“, – tikina M. Kirilka.

Aplankius kiekvieną maršrutą, nuotaikai kelionės namo metu pakelti skirta speciali viktorina, kuri padės užtvirtinti įspūdžius.

Kelionių šeimoms projektas „Nuotykių Pasas“ skirtas paskatinti lietuvius išnaudoti naujas galimybes, palaikyti vietinį turizmo sektorių ir pasimėgauti kokybišku laiku su brangiausiais žmonėmis. Daugiau apie iniciatyvą: www.nuotykiupasas.lt.

Parašykite komentarą