batai3
Naudinga žinoti

Patarimai renkantis moteriškus batus vasarai

Vasaros praktiškai jau sulaukėme, tad natūralu, kad atšilus orams skubame traukti iš spintų ir spintelių šilčiausiam sezonui skirtus drabužius ir avalynę. Apie madų tendencijas šiems metams jau rašyta daug, tačiau patyrę prekybininkai turi praktiškų patarimų besirenkančioms avalynę vasarai merginoms ir moterims.

Prekybos miestelyje „Urmas“ Kaune įsikūrusios odinės avalynės parduotuvės „Arielle“ atstovė Janina Vaikšnienė sako, kad populiariausi moteriški batai išlieka ir kedai ir pusbačiai be raištelių ar susegimo, vadinamieji „loaferiai“. Šventėms ar kitoms išskirtinėms progoms niekada iš mados neišeina bateliai ar basutės su aukštu smailu kulnu.

„Renkantis batus vasarai reikia žiūrėti, kad jie būtų minkšti, idealu, kad ir padas būtų lankstus. Jokiu būdu nereikėtų rinktis dirbtinės odos batų. Net ir kalbant apie aukštakulnius, labai svarbu, kad jie būtų pagaminti iš natūralios odos – tai turi įtakos eisenai.

Kokybiški odiniai batai net ir su aukštu kulnu bus patogus. O kai matai merginos eiseną kaip su kojūkais – prie to neabejotinai prisideda ir nekokybiški batai“, – sakė pašnekovė.

Ji atkreipė dėmesį į dar vieną problemą renkantis batus – daug moterų ir merginų yra linkusios rinktis per mažo dydžio batus.

„Kartais dėl per mažų dydžių batai net išplyšta. Taip pat yra stipriai traumuojamos moterų kojos: pradeda įauginėti nagai, išsikraipo pirštai. Profesionalios batų pardavėjos gali tiksliai parinkti tinkamą dydį, tačiau pirkėjos dažnai turi savo „argumentų“: sako, kad dar yra vietos arba nešiojant prasitampys.

Pasakymas, kad batai prasitampys ir bus per dideli yra neteisingas, nes batai tempiasi tik tiek kiek reikia jūsų pėdai. Spaudyti bato priekį ir sakyti, kad vietos dar lieka taip pat yra netikslu, nes vietos ir turi likti. Renkantis batus spaudyti reikia prie mažojo piršto ir šone jo, nes pėda į plotį nepasiduos. Geriau jau pasirinkti šiek tiek per didelius batus nei per mažus“, – patarimais dalijosi J. Vaikšnienė.

Parašykite komentarą