mokslo verslo partneryste
Švietimas

Paskata pirmakursiams – penkios 1000 Eur dydžio stipendijos

VDU Žemės ūkio akademijos ir grupės šalies agroverslo įmonių prieš daugiau nei metus įsteigtas pirmasis Lietuvoje Žemės ūkio inžinerijos studijų klasteris, skirtas inžinerijos studijų krypties programų įgyvendinimui bei inovatyvių ir įtraukių mokymo formų diegimui, savo efektyvumą jau spėjo pademonstruoti įvairiomis veiklomis – turiningomis studentų mokomosiomis praktikomis, partnerių įmonėse parengtais ir sėkmingai apgintais baigiamaisiais absolventų darbais, aktyviu verslo atstovų dalyvavimu kuriant naują modernią pirmosios pakopos studijų programą „Sumanioji inžinerija“, startuosiančią jau nuo šio rudens.

Naujausia klasterio žinia: įmonės, ir iki šiol buvusios VDU ŽŪA mecenatėmis, susistemino jų skiriamų stipendijų teikimo tvarką. AB „Lytagra”, UAB „Baltic Agro Machinery”, UAB „Agrokoncernas”, UAB „Dojus agro”, UAB „Dotnuva Baltic” įsteigė 100 Eur dydžio mėnesines stipendijas, kurias nuo rugsėjo visus mokslo metus  gaus pažangūs, motyvuoti studijų programų „Sumanioji inžinerija“ ir „Žemės ūkio mechanikos inžinerija“ pirmakursiai.

Nuo šio pavasario į klasterio veiklą įsijungusio UAB „Agrokoncernas” administracijos ir personalo direktorė Rasa Šakauskienė teigia, kad stipendijos VDU ŽŪA pirmakursiams tikslas nėra tik paskatinti studijas jau pasirinkusius jaunuolius. „Stipendijos skyrimo faktą norime panaudoti kaip instrumentą viešojoje erdvėje sklisti žiniai, kad verslui rūpi inžinerijos krypties studijų ateitis ir kad verslas yra pasirengęs į šias studijas investuoti nesitikėdamas tiesioginės grąžos iš konkretaus stipendininko. Svarbiausia, kad šis kvalifikuotas specialistas ateityje dirbtų šalies  agrosektoriuje“, – stipendijos tikslą argumentuoja UAB „Agrokoncernas” atstovė, pastebinti, kad jei anksčiau agroverslo įmonės konkuruodavo tarpusavyje, besidalydamos VDU ŽŪA inžinerines studijas baigusius absolventus, šiuo metu konkurencijos nėra, nes nėra ko dalytis. Todėl, R. Šakauskienės įsitikinimu,  ir valstybė, ir verslas turi dėti pastangas ir motyvuoti jaunimą rinktis agrosektoriui aktualias studijų programas.

AB „Lytagra” komercijos direktorius Rimas Norvilas prisipažįsta, kad jei jis pats prieš kelerius metus nebūtų, tiesa, ne stipendija, o Žemės ūkio inžinerijos fakulteto dekano doc. Rolando Domeikos argumentais motyvuotas rinktis ne emigraciją, o magistrantūros studijas, šiandien, tikėtina neitų atsakingų pareigų agroverslo įmonėje, skiriančioje stipendijas jauniesiems kolegoms.

„Regionų jaunimas šiandien akivaizdžiai mato, kaip sparčiai modernėja ir vis išmanesnis tampa mūsų žemės ūkis. Todėl tikimės, kad stipendija bus tas „kabliukas“, kuris užkabins jaunuolį, padrąsins ir paskatins jį ryžtis ambicingam karjeros keliui“, – teigia R. Norvilas, atkreipiantis dėmesį, kad AB „Lytagra” yra nusiteikusi VDU ŽŪA inžinerinių studijų kryptį pasirinkusiems studentams ateityje skirti ir daugiau stipendijų.

Parašykite komentarą