Pienas LT
Miestas

Pasiekus geriausius finansinius rezultatus, ŽŪK „Pienas LT“ pelno dalį skiria išmokėti nariams

2021 metais ŽŪK „Pienas LT“ (toliau – Kooperatyvas) pajamos sudarė 91 mln. EUR ir buvo 20 proc. didesnės nei 2020 m. Pernai kooperatyvas uždirbo 1,84 mln. eurų grynojo pelno ir tai yra geriausias rezultatas nuo gamyklos paleidimo pradžios. „Nepaisant sudėtingo laikotarpio ir iškilusių iššūkių, mums pavyko įgyvendinti užsibrėžtus ambicingus tikslus“, – sako „Pienas LT“ generalinis direktorius Mantas Rudaitis.

Pasak įmonės vadovo, gerus pelningumo rodiklius lėmė geras įdirbis eksporto rinkose, kurios augdamos leido subalansuoti pieno kainų augimą, gamybos procesų efektyvinimas ir naujų produktų kūrimas. „2021-aisiais vienas svarbiausių tikslų buvo orientuotas į kooperatyvo narių gaunamas naudas kooperatyve, todėl plėtėsi centralizuotai perkamų produktų krepšelis, pradėjome teikti ir gyvulininkystės konsultavimo paslaugas. Verta pažymėti, jog praėjusiais metais ne tik įgyvendinome eilę projektų, leidusių efektyvinti įmonės procesus, tačiau taip pat investavome į maišymo įrangą skystu būdu ir taip praplėtėme savo produktų krepšelį“, – teigia M. Rudaitis.

Atsižvelgiant į sėkmingus rezultatus, ŽŪK „Pienas LT“ valdybos pirmininko Tomo Raudoniaus teigimu, pirmąjį kartą planuojama Kooperatyvo nariams išmokėti trečdalį pelno. „Valdybos ir stebėtojų tarybos sutarimu bus siūloma apie 624 tūkst. Eur sumą išdalinti visiems kooperatyvo nariams, likusia pelno dalimi planuojama padidinti narių pajinį kapitalą, – teigia T. Raudonius. – Galutinis sprendimas bus tvirtinamas visuotiniame narių susirinkime, vyksiančiame š.m. balandžio mėn. viduryje“.

Per 2021-uosius metus Kooperatyvas uždirbo gryno pelno 1,2 cnt patiektam nario baziniam pieno kilogramui. Pasak valdybos pirmininko T. Raudoniaus, šalia tiesioginių pajamų nariai gavo naudos iš pigiau perkamų sėklų, trąšų, pašarų ir suteiktų konsultacijų ir tai yra pagrindiniai faktoriai, leidžiantys piginti pieno gamybos savikainą.

Rezultatyviai įgyvendinami investiciniai projektai ir sėkmingas pieno ūkių interesų atstovavimas rinkoje nuosekliai augina kooperatyvo narių skaičių. Šiuo metu „Pienas LT“ bendruomenę sudaro 207 pieno ūkiai ir apie 200 darbuotojų.

„Kooperatyvo bendruomenei praėjusieji metai – lūžio metai: įmonė iš stabilios veiklos perėjo į plėtros etapą. Augo pelnas, pajamos, plėtėsi produktų krepšelis, didėjo mūsų perdirbimo pajėgumai, didėjo suteikiamų naudų įvairovė nariams ir labai džiaugiamės, jog prie mūsų prisijungė daugiau kaip 20 naujų narių“, – sako T. Raudonius.

Pasak bendrovės vadovo M. Rudaičio, 2022 metų pradžia teikia daugiau optimizmo dėl tinkamo įmonės gamybinio pasirengimo ir rizikų valdymo.

„Šiais metais reguliariai pradėjome perdirbti ekologišką pieną, palankiai pieno gamintojų įvertinta ir nauja pieno supirkimo kainodara, suefektyvintas pieno surinkimas, sukurti nauji produktai, pradėtas įgyvendinti sausų mišinių gamybos projektas. Valdydami rizikas pardavimus plėtojome ES ir kitose šalyse mažindami pardavimus Rusijoje, todėl dar net neprasidėjus karui nutraukėme produkcijos tiekimą šaliai agresorei,“ – teigia M. Rudaitis.

  „Pienas LT“ yra didžiausias Baltijos šalių regione pieno gamintojų kooperatyvas. Nuo 2017 m. Kauno LEZ įsikūrusioje gamykloje pagal pažangiausias technologijas gaminama grietinėlė ir sausi aukštos pridėtinės vertės pieno produktai eksportuojami į daugiau kaip 40 pasaulio šalių.

Parašykite komentarą