Kultūra

Pasaulinį pripažinimą pelniusi trupė „Moscow City Ballet“ Lietuvoje paminėjo savo 30 m. veiklos jubiliejų

Jau trisdešimt metų viena labiausiai gastroliuojančių baleto trupių pasaulyje „Moscow City Ballet“ džiugina žiūrovus savo meistriškumu ir profesionalumu. Šiemet ji surengė net septynis pasirodymus Lietuvoje. Gruodžio 30 d., po įvykusio „Miegančiosios gražuolės“ pasirodymo Kaune, baleto trupę su veiklos jubiliejumi pasveikino visi ten buvę žiūrovai.

Pirmą kartą mūsų šalyje „Moscow City Ballet“ surengė pasirodymą prieš šešiolika metų ir nuo tuo laiko kasmet, per svarbiausias žiemos šventes, atveža į Lietuvą vieną iš savo baletų.

„Jau tapo gražia tradicija, kad kiekvieną žiemą šventiniu laikotarpiu mes grįžtame į Lietuvą. Tai yra stebuklingas metų laikas ir mums labai džiugu, kad šį ypatingą laikotarpį mes galime būti čia ir dovanoti Lietuvos žiūrovams vieną iš mūsų spektaklių“, – sako trupės nariai.

Šiemet savo jubiliejaus proga šokėjai pirmą kartą Lietuvos žiūrovams pristato vieną gražiausių savo spektaklių „Miegančioji gražuolė“, kuris jau buvo parodytas Mažeikiuose, Panevėžyje, Palangoje, Kaune, o gruodžio 31 d. bus pristatytas ir sostinės gyventojams.

1988 m. įkurta „Moscow City Ballet“ yra viena sėkmingiausių baleto meistrų trupių pasaulyje, savo profesionalumu ir jausmingumu jau tris dešimtmečius žavinti tiek išrankius meno ekspertus, tiek pradedančius pažintį su šokio menu žiūrovus. Kolektyve yra daugiau nei 50 narių, o tai leidžia žiūrovams pasiūlyti stiprų klasikinio baleto repertuarą: „Gulbių ežeras“, „Spragtukas“, „Romeo ir Džuljeta“, „Žizel“, „Coliukė“, „Don Kichotas“ ir „Miegančioji gražuolė“. Pirmosios trupės gastrolės įvyko Korėjoje, vėliau sekė Belgija, Vokietija, Olandija, įvairios Azijos ir Afrikos valstybės, Jungtinės Amerikos Valstijos. Ir, nors „Moscow City Ballet“ šoko daugybės šalių publikai, Didžiojoje Britanijoje parodytų spektaklių skaičius – rekordinis. Nuo 1991 m., kai klasikinio šokio meistrų trupė pirmą kartą parodė „Gulbių ežerą“ keliolikoje Didžiosios Britanijos scenų, šioje šalyje „Moscow City Ballet“ praleidžia daugiau laiko nei namuose.

Profesionalumas, atsidavimas profesijai ir stiprus klasikinis repertuaras – tai daro „Moscow City Ballet“ viena iš labiausiai atpažįstamų ir laukiamiausių baleto trupių pasaulyje.

Parašykite komentarą