Sportas

Pasaulinės pilateso treniruočių tendencijos žengia į Kauną

Sportas vis dažniau tampa nebe įvaizdžio dalimi, bet efektyvia priemone geresnei savijautai bei grakštesnėms kūno linijoms. Atitinkamai ir sporto klubų lankytojai ieško alternatyvų įprastoms treniruoklių salėms. Atradusieji pilateso treniruotes nuo šiol galės mėgautis didesne jų įvairove. Kaune atidaryta pirmoji mieste grupinėms treniruotėms skirta „Pilates Reformer“ studija.

Jei sporte ieškotume analogijų su mados pasauliu, viena iš vyraujančių tendencijų šiai dienai neabejotinai galima laikyti pilateso treniruotes. Čia esama skirtingų metodikų, o tarp jų ypač ryškiai dominuoja „Pilates Reformer“ technika. Tačiau tai – ne vienadienis mados klyksmas, o dešimtmečius skaičiuojanti progresyvi treniruočių sistema pasitelkiant modernų įrenginį. Pelniusi pripažinimą ir didelį populiarumą JAV, Didžiojoje Britanijoje bei kitose šalyse, pastaruoju metu ji vis sparčiau skinasi kelią Lietuvoje.

„Tai ne lova poilsiui ir tikrai ne kankinimo aparatas, tačiau šis įrenginys daugeliui vis dar gali atrodyti, kaip nematyta naujovė, – pristatydama vadinamąjį reformerį šypsosi profesionali pilateso trenerė Martyna Pumputytė. – Jis kilsteli treniruočių kokybės kartelę į kur kas aukštesnį lygį. Ši mašina unikali dėl savo nestabilaus pagrindo, itin plataus pratimų spektro ir galimybės sportuojančiam žmogui išlaikyti pėdas, pečius bei kitas kūno dalis teisingose pozicijose. Tai tikrai efektyvus įrankis grupinėms treniruotėms.“

Pasak pašnekovės, jos vedamos beveik valandos trukmės „Pilates Reformer“ treniruotės – dinamiškesnės, aktyvesnės, sportuojama skambant ritmingai muzikai. Įprastai pilatesas labiausiai veikia vidinius kūno raumenis, tačiau trenerė savo kaskart „įdarbina“ ir paviršinius palaikydama intensyvesnį užsiėmimų tempą. Taigi treniruočių dalyviai gali pajusti visapusišką efektą – nuo pagerėjusios savijautos, pažabotų stuburo skausmų ar kitų negalavimų iki dailesnių kūno linijų.

Penkerius metus Londone trenere dirbusi ir garsiausių pilateso studijų mokyklose kompetencijas tobulinusi M. Pumputytė sugrįžo į Lietuvą pasidalinti sukauptomis žiniomis bei patirtimi. Penktadienį ji surengė dvi nemokamas atviras treniruotes naujai duris atvėrusioje studijoje „Energy Pilates“. Tai pirmoji erdvė Kaune ir didžiausia studija visoje Lietuvoje, kur vienu metu gali sportuoti iki dešimties žmonių. Anksčiau daugelis pilateso entuziastų laikinojoje sostinėje galėdavo lankyti tik pavienes individualias reformerių treniruotes.

„Galima pajuokauti, kad reformeris veikiau turėtų būti vadinamas revoliucionieriumi, nes jis išties įneša kardinalių pokyčių į treniruočių procesą. Ne tik pilateso profesionalai, bet ir milijonai žmonių visame pasaulyje jau įsitikino šio įrenginio privalumais ir gana greitai pajaučiamais rezultatais visame kūne. Bemaž didžiausia problema iki šiol buvo pernelyg aukšta užsiėmimų kaina, tačiau mes tikime atradę modelį, kuris būtų palankus bei prieinamas kiekvienam“, – į atidarymą susirinkusiems svečiams kalbėjo pirmosios Kaune „Energy Pilates“ reformerių studijos vienas įkūrėjų Mantas Zagreckas.

Pumputytė pasakoja, kad Didžiojoje Britanijoje pilateso reformerių studijos gana dažnai asocijuojasi su prabanga. Trenerė prisimena viešėjusi vienoje jų, įsikūrusioje buvusios bažnyčios pastate. Iš pažiūros sakralios erdvės išsiskiria savo ištaigingais interjerais. Esą tokia aplinka tenykščius lankytojus turėdavo papildomai motyvuoti sportui.

Vis dėlto pradėdama veiklą Lietuvoje, ji tikina taikanti į kur kas platesnį klientų segmentą ir pagrindiniu prioritetu įvardija ne išorinį įvaizdį, bet turinį. Būtent treniruočių kokybę ir naudą kiekvienam žmogui M. Pumputytė laiko svarbiausiu siekiu savo užsiėmimuose.

Prieš daugiau kaip du dešimtmečius savo karjerą nuo sportinių šokių ir aerobikos pradėjusi trenerė prisipažįsta pati netikėtai atradusi pilatesą, kai niekas nebepadėjo jai išsivaduoti nuo nugaros skausmų. Jau po pirmos treniruotės šių negalavimų atsikračiusi moteris suprato, kad beveik šimtmetį gyvuojanti pažangi treniruočių metodika yra ne tik efektyvus sportas, bet ir išsigelbėjimas kenčiantiems dėl įvairių sveikatos problemų.

Parašykite komentarą