Fotografijos galerija
Kultūra

Paroda „Zenonas Bulgakovas. Fotografijos“ Kauno fotografijos galerijoje

Nuo kovo 5 d., 11 val. Kauno fotografijos galerijoje pradeda veikti paroda „Zenonas Bulgakovas. Fotografijos“, parodos kuratorius Donatas Stankevičius.

Architektūros istorikė Marija Drėmaitė parodą lydinčiame tekste rašo: „Septintajame dešimtmetyje Lietuvoje įgyvendintas „Septynmečio planas“ buvo sparčiausias ir intensyviausias modernizacijos, o taip pat gyvenimo būdo kaitos etapas. Nedidelis, į kurortą pretendavęs Alytaus miestelis su 12 000 gyventojų (1959 m.) per porą dešimtmečių buvo išaugintas į pramonės centrą, turintį 55 000 gyventojų (1979 m.), stambius fabrikus ir naujus gyvenamuosius rajonus.

Alytuje šis turbourbanizacijos etapas kitoks nei Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje. Čia – kur kas arčiau ir lietuviškas kaimas, iš kurio atsikelia pirmieji naujakuriai, ir stambiaplokščių namų rajonai, kylantys rugių laukuose. Čia – švarus, dar nenugyventas modernizmas ir nauji ritualai bei pramogos. Čia – žmonės, kurių veiduose matyti nustebimas pirmąkart susidūrus su nauja realybe, jis skiriasi nuo propagandos priemonėse skelbiamo tuščio optimizmo. Nespalvota, ryškių kontrastų ir švarių kompozicijų fotografija iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip reportažas, tačiau iš tikrųjų tai – meninis universalios urbanistinės modernybės, nesvarbu kuris pasaulio kampelis tai būtų, dokumentas.“

kaunoaleja.lt ParodaZenonasBulgakovasFotografijosKaunoGalerijojeKovo5
Paroda „Zenonas Bulgakovas. Fotografijos“ Kauno fotografijos galerijoje 1

Fotografas, tautodailininkas Zenonas Bulgakovas gimė 1939 m. Alytuje, šiame mieste gyvena ir kuria iki šiol. Nuo 1973 m. – Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, nuo 1994 m. – Tarptautinės meninės fotografijos federacijos narys (AFIAP). Autoriaus kūryba pristatyta daugiau nei 30 personalinių parodų, jis yra pelnęs apdovanojimų ir premijų konkursuose Lietuvoje ir užsienyje. Kitaip nei ryškiausi Lietuvos fotografijos mokyklos atstovai, kurių kūryba apima vaizdus iš skirtingų Lietuvos vietovių, didžiąją dalį gyvenimo Z. Bulgakovas fotografijose nuosekliai, o neretai ir su humoru pasakoja apie gimtojo Alytaus miesto bei jo apylinkių kaitą, urbanistinį peizažą, vietinių žmonių gyvenimą, ekologiją.

Paroda veiks iki balandžio 1 d.

Karo pabėgėlius iš Ukrainos į galeriją nusiraminimui priimsime nemokamai.

Parodą remia Lietuvos kultūros taryba.

Parašykite komentarą