Gintauto Aleknos fotografijų paroda
Kultūra

Paroda skirta Gedulo ir vilties dienai

Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje birželio 12 d. atidaroma Gintauto Aleknos fotografijų paroda, parengta iš kelionių tremties pėdsakais po atokiausius Rusijos regionus. Paroda veiks tik birželio 12 dieną nuo 11 val. iki 16 val. ir bus eksponuojama lauke prie pagrindinio įėjimo į bibliotekos pastatą. Parodos atidarymas 15 val. I a. fojė.

Ši paroda skirta nuo 1941 m. vykusių trėmimų iš Lietuvos aukoms atminti. Gintauto Aleknos fotografijos, sukauptos daugiau nei dvi­dešimt metų keliaujant tremties pėdsakais atokiausiuose Rusijos regionuose, suteikia mums unikalią galimybę, į šiuos tragiškus įvy­kius pažvelgti iš dabarties perspektyvos. Neįmanoma lyginti žmogiškos kančios, dar sudėtingiau įvertinti nu­sikaltimus prieš žmogiškumą. Sunku pajusti kenčiančiojo skausmą, dar sunkiau suvokti ištisų tautų tragediją. Šios fotografijos kviečia į empatijos kelionę, moko mus suvokti nesuvokiamą, įsivaizduoti ne­įsivaizduojamą. Jos padeda kitiems ir mums patiems geriau pažinti Lietuvą – vieną iš daugelio Europos tautų, kurios istorinėje atminty­je įsirėžęs gilus patirtų įvykių sukeltos traumos randas.

Gintautas Alekna televizijos operatorius, fotografas, keliautojas, ekspedicijų į tremties vietas organizatorius ir vadovas, bendrijos „LEMTIS“ narys. Sukūrė daug dokumentinių filmų, apybraižų, televizijos laidų kultūros paveldo, gamtos apsaugos temomis. Organizavo daug  fotografijų parodų, aktyviai dalyvauja susitikimuose ir pokalbiuose mokyklose, bibliotekose, muziejuose ir kitose viešose įstaigose. Publikuoja straipsnius internete ir spaudoje.

Vaizdai užfiksuoti Gintauto Aleknos fotografijose, byloja apie neišmatuojamą ištisų tautų skausmą, vargą ir praradimus. Ragina visa tai suvokti, atminti ir pagerbti. Be galo įdomu į tremties vietas pažvelgti iš dabarties perspektyvos, nes didelė dalis tremties gyvenviečių jau sunykusios ir apaugusios taiga. Apie buvusį gyvenimą byloja tik likusios kapinaitės, kurios taip pat greitai išnyks…

Renginio metu bus fotografuojama ir/ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Parašykite komentarą