Bilius
Sportas

Paralimpinio komiteto parama – Lietuvos vežimėlių akmenslydžio rinktinei ir neregiui slidininkui

Šį trečiadienį Kaune posėdžiavęs Lietuvos paralimpinio komiteto Vykdomasis komitetas nutarė suteikti finansinę paramą žiemos sporto atstovams – Lietuvos vežimėlių akmenslydžio rinktinei ir slidininkui Karoliui Verbliugevičiui. Akmenslydininkai rengiasi dalyvauti jau lapkričio pabaigoje Suomijoje vyksiančiose pasaulio čempionato B diviziono varžybose. Regėjimo negalią turintis kalnų slidininkas K. Verbliugevičius lapkričio pradžioje debiutuos tarptautinėse neįgaliųjų varžybose Nyderlanduose.

„Sprendimai – konkretūs paralimpinio komiteto žingsniai, siekiant atgaivinti paralimpinį žiemos sportą Lietuvoje. Mūsų akmenslydininkai pernai Europos čempionato B divizione buvo labai arti atkrintamųjų varžybų ir kovos dėl patekimo į elitinį divizioną. Rinktinė ambicinga ir perspektyvi. Tikiu, kad rinktinė turi šansų patekti į paralimpines žaidynes – 2022 m. Pekine ar vėliau.

Kalbant apie slidininką Karolį Verbliugevičių, tai pirmiausiai verta pasidžiaugti vien jau tuo, kad Lietuvos vardas po ilgos pertraukos grįžta į tarptautines neįgaliųjų varžybas. Prisidedame ir tikime, kad žiemos sportas kils, o Lietuva ateityje bus atstovaujama aukščiausiu lygiu.

Paralimpinis komitetas rūpinasi didelio meistriškumo sportininkais. Bet matome, kad akmenslydininkai ir slidininkas turi potencialo ir ryžto kilti į tą aukščiausią lygį. Pavyzdys – maratonininkė Aušra Garunkšnytė, kuri atėjo pas mus 2017 m., dar neturėdama labai aukštų rezultatų. Bet tikėjimas ir bendras mūsų darbas atsipirko – Aušra pirma iš mūsų atletų iškovojo bilietą į 2020 m. Tokijo paralimpiadą“, – sprendimus komentavo Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Lietuvos akmenslydžio rinktinei skirti tūkstančiai eurų, o slidininkui – 300 eurų.

Vykdomojo komiteto sprendimu, finansinės paramos sulauks ir Paralimpiečių asociacija. Šiais metais į Lietuvos paralimpinio komiteto narius priimtos asocijacijos veiklai skirti tūkstančiai eurų.

Paralimpiečių asociacija vienija visus Lietuvai paralimpinėse žaidynėse atstovavusių delegacijų narius – sportininkus, trenerius, medikus ir kitus. Šių žmonių patirtis – neįkainojama, turime ja pasinaudoti, siekdami ateities pergalių. Be to, organizacija buria, vienija ir stiprina paralimpinę bendruomenę“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto generalinis sekretorius Paulius Kalvelis.

Lietuvos paralimpinio komiteto Vykdomojo komiteto nariai vienbalsiai priėmė sprendimą steigti labdaros ir paramos fondą – juridinį asmenį, prekės ženklo „Parateam Lietuva“ veiklai. Fondas nebus Lietuvos paralimpinio komiteto narys, organizacija bus pavaldi ir atskaitinga Lietuvos paralimpinio komiteto Vykdomajam komitetui. Fondą planuojama įsteigti iki 2020 m. balandžio d.

Parateam Lietuva“ veiklai fondas, kaip juridinis vienetas, yra palankesnė teisinė forma, leidžianti pretenduoti į daugiau finansavimo šaltinių, paprasčiau pritraukti paramą, kuri atiteks sportininkams, paralimpinio švietimo projektams, kitoms veikloms. Fondo monitoringą vykdys visa mūsų sporto bendruomenė, atstovaujama Vykdomojo komiteto“, – sprendimą aiškino M. Bilius.

Vykdomojo komiteto posėdyje patvirtinta patikslinta Lietuvos lengvosios atletikos rinktinė, lapkričio 7-15 d. dalyvausianti pasaulio neįgaliųjų čempionate Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Dubajuje.

Parašykite komentarą