Daiva Vaitekūnienė
Žmonės

Papuošalus kurianti ir akmenimis prekiaujanti Daiva: „Kai ateina klientas, paklausiu, koks jo pamišimo lygis“

Kaunietė Daiva Vaitiekūnienė savo pomėgį pavertė sėkmingu verslu. Jau beveik 15 metų ji kuria ir prekiauja įvairiais rankų darbo papuošalais. Kurti savus papuošalus moterį pastūmėjo dvi priežastys. Pirmoji – noras puoštis pačiai. „O kita priežastis ta, jog maždaug 2005 metais, kada ir pradėjau, man buvo per brangu įsigyti tai, kas man patinka, o tam, ką aš galiu įsigyti, man trūko kokybės“, – sako D.Vaitiekūnienė. 

Pradžia – internetinė prekyba

„Visą laiką buvau pamišusi dėl rankdarbių. Mezgiau, siuvau, siuvinėjau. Ir visada mėgau puoštis. Tada, norint pasigaminti kažką originalesnio, trūko priemonių.

Pati pradėjau ieškoti internete, siųstis iš užsienio. Taip ir prasidėjo papuošalų gamyba. Iš pradžių – tik sau, paskui – ir kitiems. Būdavo, išeinu su papuošalais, o pareinu be.

Man visada tai atrodė paprasta: nusipirkai priemones, pasigaminai ir susivėrei. O pasirodo, kad ne visi sugeba pasidaryti patys. Taip po truputį atsirado pasitikėjimas savimi, kad galiu kažką daugiau nei gali visi“, – kalbėjo papuošalų kūrėja.

Savo verslą moteris pradėjo nuo internetinės prekybos, vėliau atidarė ir įprastas parduotuves, kurias pavadino „Daiwa Boutique“ vardu.

Kuo didesnis verslas – tuo mažiau jausmo

Kaip sako ji pati, niekada nesinorėjo tapti „dideliu verslu“, nes kuo esi didesnis – tuo labiau nutolsti nuo kiekvieno pirkėjo, tuo mažiau lieka jausmo ir širdies.

„Nėra taip, kad pas mus žmonės užsuka tik nusipirkti. Kartais juokauju, kad mes tapome tarsi būrelis. Ateina žmonės, kuriuos jau pažįstu aš, kurie pažįsta mane. Jei nepažįsta – tai susipažįstu.

Man atrodo, kad toks požiūris padeda, nes jei tau nebus įdomus tavo klientas, tai ateis laikas, kai tu savo klientui taip pat tapsi neįdomus“, – kalbėjo D.Vaitiekūnienė.

Kauno prekybos miestelyje „Urmas“ išskirtiniais rankų darbo papuošalais iš natūralių akmenų prekiaujanti D.Vaitiekūnienė priima ir individualius užsakymus, taip pat pirkėjai gali įsigyti natūralių akmenų ir visko, ko reikia norint papuošalą pasigaminti pačiam.

„Turbūt pagrindinis mano darbo principas – nesidairau, ką veikia kiti, turiu savo mintį, savo idėją. Mano gyvenimo pagrindas nėra pinigai. Aš tiesiog noriu veikti tai, kas man įdomu. Turiu savo grožio suvokimą ir yra žmonių, kurie supranta mano grožio suvokimą. O visiems juk neįtiksi.

Reikėjo laiko, kol to išmokau. Nes iš pradžių galvojau, kad gal kiti turi geriau, gal turi pigiau? Tegul turi“, – kalbėjo pašnekovė.

Renkasi ne grožį, bet akmenį 

Natūralūs kokybiški akmenys yra svarbiausia Daivos kuriamų papuošalų dalis. Taip pat – prekyba šiais akmenimis.

„Akmuo visą laiką yra vis kitoks. Aš orientuojuosi į kuo natūralesnį produktą. Daugelis žmonių renkasi ne grožį, o patį akmenį“, – sakė papuošalų kūrėja.

Daiva juokauja, kad kartais atėjusių klientų tiesiai šviesiai paklausia: o koks yra jūsų pamišimo lygis? Mat išties yra žmonių, kurie negaili pinigų ne papuošalams, o patiems akmenimis, tikėdami, kad jie neša tam tikrą žinią.

Vieni – padeda meilėje, kiti – stiprina sveikatą, o treti tampa sėkmės talismanu kalbant apie pinigus.

Kalbėdama apie populiariausius papuošalus jų kūrėja sako pastebinti, kad pastaruoju metu moterys mėgsta minimalizmą, o populiariausios prekės – apyrankės ir auskarai.

„Tačiau buvo laikas, kada buvo labai populiarūs ilgi vėriniai. Vienas populiariausių akmenų yra agatas, kuris turi labai plačią gamą. Ir jo pasirinkimas yra didžiulis.

Taip pat pirkėjai labai myli rožinį kvarcą, kuris yra vadinamas meilės akmeniu. Trys dalykai – meilė, pinigai ir sveikata – visada yra svarbiausi žmogui“, – pastebėjo D. Vaitiekūnienė.

Parašykite komentarą