30. Pagal ka pasirinkti dujini sildymo katila FOTO e1651481592141
Naudinga žinoti

Pagal ką pasirinkti dujinį šildymo katilą?

Dujiniai šildymo katilai yra beveik visuose namuose ir darbovietėse. Tiesą sakant, nors mes pasikliaujame katilais, kurie patikimai šildo mūsų turtą ir tiekia mums karštą vandenį, didelė balta dėžė, kuri dažnai randama paslėpta spintelėje, daugeliui lieka paslaptimi.

Atsakėme į įvairius klausimus apie dujinius katilus, pradedant jų vidaus komponentais ir saugos funkcijomis, baigiant jų eksploatavimo trukme ir kaip rasti geriausią modelį jūsų namams – ar tai būtų kombinuotas, sisteminis ar tik šildomas katilas. Nesvarbu, ar norite sužinoti, kaip jie veikia, ar sužinoti, ar laikas jį atnaujinti, štai viskas, ką reikia žinoti apie dujinius katilus…

Kas yra dujinis katilas?

Iš esmės katilas yra kaip didelė krosnis arba ugnis, kurią valdo jūsų termostatas. Pagrindinė dujinio katilo funkcija – veikti kaip šildytuvas ir aprūpinti pastatus reikiamu karštu vandeniu, o tai svarbu dėl dviejų labai didelių priežasčių. Pirma, karštas vanduo, kurį gamina jūsų boileris, pumpuojamas per radiatorius, kai įjungiate centrinį šildymą, užtikrinant jiems patikimą šilumos šaltinį. Dėl to šaltesniais rudens ir žiemos mėnesiais, o kartais ir pavasarį bei vasarą, jums bus šilta ir patogu. Antroji pagrindinė funkcija – nuolatinis karšto vandens tiekimas jūsų kriauklėms, vonioms ir dušams. Jie tai daro pašildydami vandens baką arba talpyklą ir palaikydami pastovią temperatūrą, o tai reiškia, kad galite pasikliauti karštu vandeniu, kurio reikia.

Kaip veikia dujinis katilas?

Nors rinkoje yra įvairių dujinių katilų, jie visi veikia beveik vienodai – šildo dujas, kad sušildytų namus. Šios dujos į katilą gali patekti dviem skirtingais būdais: prijungus prie maitinimo tinklo arba per SND balioną. Dujinio katilo gaminamas karštas vanduo pumpuojamas per centrinio šildymo sistemą ir vamzdžiais patenka į radiatorius, kad šildytų namus. Priklausomai nuo jūsų turimo katilo tipo, jis tekės tiesiai per čiaupą ir dušą (kombi) arba bus perkeltas ir laikomas atskirame vandens rezervuare arba cilindre (tik sistema ir šildymas).

Centrinis šildymas

Centrinis šildymas veikia kaip grandinė – karštas vanduo iš katilo pumpuojamas paeiliui į kiekvieną radiatorių, o įjungus šildymą yra pastovioje arba beveik pastovioje cirkuliacijoje. Nors kartais gali prireikti padidinti slėgį radiatoriuose, tas pats vanduo naudojamas vėl ir vėl.

Parašykite komentarą