kinas kaune
Kultūra

„Oskarui” nominuotų ukrainiečių autorių filmo „Gyvenimas ant ribos“ premjera Kaune

Birželio 6 dieną Kauno „Forum Cinemas“ įvyks neeilinė premjera. Į ją rinksis visi Kauno „Rotary“ klubai, kurių surinktų lėšų dėka jau metus Lietuvoje vyksta Ukrainos karių reabilitacija, gaminami protezai. Iki šiol rotariečių surinktų lėšų dėka Lietuvoje reabilitavosi 33 kariai, pagaminti 4 protezai. Pavlo Pelešoko ir Jurko Ivanišino sukurto filmo „Gyvenimas ant ribos“ premjeros Kaune tikslas – vėl suburti rotariečius kilniam tikslui ir už premjerinį seansą surinktas lėšas skirti tolesnei karių reabilitacijai Lietuvoje.

Naujojo filmo premjera Ukrainoje buvo parodyta kovo mėnesį. „Gyvenimas ant ribos” (Життя на межі / Life to the Limit) atskleidžia 2013-2022 m. Ukrainos įvykius – pasipriešinimo pradžią, Maidano įvykius ir dabar vykstantį karą su Rusija. Filmas leidžia suvokti, kaip Ukrainoje pamažu skleidėsi demokratinės idėjos, ir kokia sunki yra kova už jas ir Ukrainos laisvę. Abu autoriai yra savanoriai, vykstantys į karščiausius karo taškus ir fiksuojantys karo ir kovos už laisvę kasdienybę. Filmo kūrimas užtruko dvejus su puse metų, jame panaudota daugiau kaip 640 val. archyvinės medžiagos. . Ankstesnis ukrainiečių menininkų filmas „Žiema ugnyje“ 2016 m. buvo nominuotas „Oskarui“.

Rudenį planuojama parodyti dar kelis išskirtinių Ukrainos filmų seansus Šiauliuose, Vilniuje ir Kaune ir pakviesti prie paramos akcijos prisijungti visus Lietuvos gyventojus. Tik nenuilsdami ir kartu galime padėti ukrainiečiams nugalėti į jų gimtąją žemę įsiveržusį agresorių.

Parašykite komentarą