kaunoaleja.lt KaunoMeras
Miestas

Opozicijos pasipiktinimas Kaune: V. Matijošaičio veiklos ataskaita pristatyta jam nedalyvaujant

Kauno miesto savivaldybės tarybos Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos (TS-LKD) atstovai kelia klausimą, kodėl Kauno meras Visvaldas Matijošaitis atsisakė pristatyti veiklos ataskaitą ir vietoje savęs delegavo vicemerą Andrių Palionį. Pasak TS-LKD narių, tai rodo atsainų požiūrį į darbą bei savivaldybės tarybos narius. 

„Iki šiol buvo įprasta praktika, kad mero ir savivaldybės ataskaitą, kaip ir administracijos direktoriaus ataskaitą privalu pristatyti kiekviename komitete. Šis meras įvedė naują „tradiciją“  daryti bendrą komitetų posėdį, kad nesivargintų prisijungdamas prie kiekvieno komiteto posėdžio. O šį kartą net nesugebėjo savo ataskaitos pristatyti pats, perleido šią privilegiją vicemerui. Sunku suprasti ir tai, kodėl miesto tarybos nariai mero ataskaitos sulaukia birželio viduryje, kai tarybos veiklos reglamentas aiškiai numato, jog ataskaita turi būti pateikta iki gegužės pabaigos“ – teigė TS-LKD frakcijos seniūno Kauno miesto savivaldybės taryboje pavaduotoja Jurgita Kupčinskienė. 

Opozicijoje esantys konservatoriai itin kritiškai vertina miesto vadovo elgesį, kai užduoti klausimus V. Matijošaičiui sunku tampa ne tik opozicijai, bet ir žiniasklaidai. „Prie mero ironiškų replikų opozicijos atžvilgiu ir klausimų ignoravimo per jo valdymo metus teko įprasti. Vis tik pastaruoju metu, Rusijos sukelto karo Ukrainoje kontekste, meras savo išsisukinėjimus ir komentarus ėmė laidyti jau ne tik opozicijos, bet ir žiniasklaidos atžvilgiu, siekdamas nurodinėti kokie žurnalistai ir ko jo gali paklausti. Panašu, kad dabar miesto valdantieji imasi naujos taktikos ir vietoje į klausimus nesugebančio atsakyti mero, atsakinėti į juos siunčia kitus pareigūnus“ – pažymėjo J. Kupčinskienė. 

Kauno miesto savivaldybės taryba savivaldybės veiklos ataskaitą, kurios sudėtinė dalis yra mero ataskaita planuoja svarstyti š.m. birželio 21 d. vyksiančio tarybos posėdžio metu. 

Parašykite komentarą