Sportas

Olimpinės sporto šakos vienijasi į asociaciją

Komandinių ir asmeninių olimpinių sporto šakų federacijos steigia Lietuvos olimpinių federacijų asociaciją (LOFA) ir ketina prisidėti prie efektyvesnio sporto klausimų sprendimo, politikos formavimo bei skaidraus, aiškiais kriterijais paremto sporto lėšų paskirstymo ir panaudojimo.

Organizaciją įsteigė keturių federacijų prezidentai: lengvosios atletikos, irklavimo, biatlono ir karatė.

„Asociacija įsteigta, dabar visos federacijos visuotiniame susirinkime turėtų pritarti tapimui narėmis. Kai formalumai bus sutvarkyti, mes pasitrauksime. Toks kelias pasirinktas dėl teisinių steigimo niuansų, nes kol nėra juridinio asmens visuotiniai susirinkimai formaliai neturi kam pritarti. Be to, toks kelias yra greitesnis”, – sako LOFA prezidentas Eimantas Skrabulis, einantis ir Lietuvos lengvosios atletikos federacijos prezidento pareigas.

Naujoji asociacija pakvietė prisijungti visas olimpinių sporto šakų federacijas. Be to, bendradarbiavimo pasiūlymai išsiųsti Lietuvos sporto federacijų sąjungai, Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui, sporto politiką formuojančiai LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai.

LOFA pagrindinis  tikslas – užtikrinti aiškų ilgametį ir nenutrūkstamą olimpinių sporto šakų finansavimą, bendradarbiavimą tinkamai valdant valstybines ir savivaldybių sporto bazes, aukščiausios kvalifikacijos medicinos personalo dalyvavimą sportininkų rengimo procese.

„Olimpinių sporto šakų federacijų rezultatai kalba patys už save, tačiau darbo sąlygos ir geriausi vadybos standartai sporte dar neveikia. Kiekvienais metais nežinome kas laukia kitais metais. Taip darbai ir finansai negali būti planuojami. Pagaliau bent jau turime kriterijus, tačiau sistemą reikia tobulinti ir prie to ketiname prisidėti”, – teigia E. Skrabulis.

Naujoji asociacija ketina siekti, jog sporto finansavimas taptų vienu iš valstybės prioritetų ir finansavimas kasmet augtų. Pasak federacijos steigėjų, daug metų iššvaistyta, masinis sportas merdi, todėl kasmet vis mažėja sportuojančių vaikų, kurie potencialiai galėtų tapti olimpiečiais.

„Iš valdžios sprendimų panašu, kad Lietuvos sporto politikoje ir finansų valdyme bei planavime gali įvykti tektoniniai lūžiai. Bent jau norime tuo tikėti ir tuo pačiu norime prisidėti, padėti savo ilgamete patirtimi. Visi bendrai susitelkę galime pasiekti daug geresnių rezultatų. Norime dirbti ir bendradarbiauti, toks mūsų naujos asociacijos devizas”, – sako LOFA prezidentas.

Parašykite komentarą