Knygos kelias3
Švietimas Ukraina

Nuo šiol virtualus edukacinis žaidimas „Knygos kelias“ prieinamas ir ukrainiečiams

Startavo atnaujinta Kauno apskrities viešosios bibliotekos žaidimo „Knygos kelias“ versija ukrainiečių kalba. Nuo šiol žaidimą savarankiškai ar su suaugusiųjų pagalba galės žaisti vaikučiai, atvykę iš Ukrainos. Tereikia parsisiųsti nemokamą „Knygos kelias“ žaidimo programėlę į išmanųjį telefoną arba planšetę iš mobiliųjų programėlių parduotuvės. Taip pat galima žaisti kompiuteriu, adresu knygoskelias.kvb.lt.

Naująją versiją neatlygintinai ir maloniai sukurti sutiko programinės įrangos kūrėjai Sneaky Box. Jie pasirūpino viskuo nuo A iki Z: surado, kas išvers tekstą į ukrainiečių kalbą, įgarsins žaidimą ir, žinoma, atnaujino visus techninius sprendimus; paskelbė jį tinkle ir mobiliųjų aplikacijų parduotuvėse. Žaidimą taip pat galima žaisti lietuvių bei anglų kalbomis.

Žaidimas „Knygos kelias“

„Knygos kelias“ – tai interaktyvus mokomasis žaidimas vaikams apie knygos gaminimo istoriją. Žaisdami jį vaikai ne tik sužino, kaip būdavo gaminamos knygos, bet ir gali visame knygos gaminimo procese sudalyvauti patys.

Žaidime pristatomi du knygos istorijos raidos etapai: iki spausdinimo mašinos išradimo ir po spausdinimo mašinos išradimo. Pasirinkus pirmąjį, vaikai supažindinami su tokiomis sąvokomis kaip rankraštinė knyga, skriptorius, skriptoriumas, inicialas ir kt. Jiems suteikiama galimybė patiems pasigaminti virtualią rankraštinę knygą – surinkti priemones rašalui gaminti, supjaustyti popierių, įrišti knygą, nupiešti inicialinę raidę. Kad sėkmingai galėtų atlikti visas šias užduotis, vaikai turi perskaityti ir įsidėmėti žaidime pateiktą informaciją – prieš kiekvieną knygos rengimo etapą jiems pateikiama informacija apie XV amžiaus rankraštinės knygos gamybos procesą. Antrasis žaidimo etapas – po spausdinimo mašinos išradimo – pateikiamas tokiu pat principu: vaikai, susipažinę su pateikta informacija apie pirmųjų spausdintų knygų gamybą, turi galimybę virtualiai pasigaminti XV amžiaus spausdintą knygą. Šiame etape supažindinama su spausdinimo mašina ir jos išradimu, sąvoka inkunabulas; vaikai turi galimybę sukonstruoti spausdinimo mašiną, sudėlioti tekstą iš metalinių raidžių, pasigaminti rašalą, surišti ir papuošti knygą bei apsaugoti knygą nuo vagysčių – įrašyti prakeiksmą.

„Knygos kelias“ turi gausybę paaiškinimų ir moksleivių žinias papildo įdomia istorine informacija bei faktais, kurių apie knygas nežinojo net kai kurie suaugusieji.

Išbandyti žaidimą savo kompiuteryje ar planšetėje galite: knygoskelias.kvb.lt bei mobiliojoje programėlėje, kurią parsisiųsti galite iš Google Play arba App Store.

Parašykite komentarą