DSC 1980
Miestas

Nuo pirmadienio prekybos miestelyje „Urmas“ duris atveria beveik 300 parduotuvių

Sušvelninus karantino reikalavimus Kaune įsikūrusiame prekybos miestelyje vasario 15 d. atsidarys ne maisto prekių parduotuvės turinčios tiesioginius įėjimus iš lauko. Nuo kito savaitgalio veiklą atnaujins ir miestelio teritorijoje vykstantis Bagažinių turgus.

Tarp atnaujinsiančių darbą daugiausia bus drabužių parduotuvių. Bet duris taip pat atvers ir baldų, grindų, autodalių, sporto, grožio prekių, užuolaidų parduotuvės. Dirbs siuvykla, knygynas. Iš viso į darbą galės sugrįžti apie 1000 žmonių.

„Aktualiausia šiuo metu yra prekyba drabužiais – tiek pardavėjams, tiek pirkėjams. Prekybininkai buvo pasiruošę šaltojo sezono prekių, bet nespėjo beveik nieko parduoti. Todėl labai gerai, kad bent dalis jų gali atsidaryti kol dar nesibaigė žiema. Kadangi laiko liko nedaug, sieks juos išparduoti per šį laikotarpį. Pirkėjams tai irgi svarbu, nes drabužiai – toks dalykas, kurį norisi pirkti gyvai: apžiūrėjus, pasimatavus.

Dabar, kai yra sniego, labai aktuali ir žieminė apranga vaikams, kad galėtų tinkamai mėgautis žiemos malonumais. Dar iš klientų užklausų matome, kad aktualu įsigyti sportinės aprangos individualiam sportavimui, o vykstantys į šiltuosius kraštus ieško maudymosi kostiumų“, – pasakojo prekybos miestelio „Urmas“ marketingo vadovė Dovilė Lengvenienė.

Pasak jos, vos tik sužinoję apie leidimą atsidaryti, prekiautojai suskubo į savo parduotuves: tvarkytis, dėliotis prekių.

„Ne paslaptis, kad situacija labai sudėtinga – ne tik materialine, bet ir moraline prasme. Daugelis mūsų prekybininkų – smulkiojo verslo atstovai, turintys ypatingą ryšį su savo klientais ir labai mėgstantys savo darbą. Todėl šis priverstinis veiklos sustabdymas jiems buvo labai sunkus. Viliamės, kad jau greitai sulauksime situacijos, kai laikydamiesi numatytų saugumo reikalavimų duris galės atverti ir visi mūsų prekybininkai. O saugumo reikalavimams – dezinfekcijai, kaukių dėvėjimui, atstumų laikymųsi – visos pandemijos metu skiriame ypatingą dėmesį“, – sakė D. Lengvenienė.

Naujai atsidariusiose parduotuvėse taikomas klientų srautų ribojimas – turi būti užtikrinamas 20 kv. m plotas vienam lankytojui. O jei parduotuvė mažesnė – vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas pirkėjas.

„Urme“ nuo pirmadienio atsidarys ne tik parduotuvės turinčios tiesioginius įėjimus iš lauko, bet ir po vieną kiekvienoje prekybos salėje. Tokiu atveju įėjimas į parduotuvę prilyginamas tiesioginiam įėjimui iš lauko. Iš viso šiuos reikalavimus atitinkančių prekybos vietų miestelyje atsidarys beveik 300.

Prekybos miestelyje ir toliau veiks prekybos ir paslaugų vietos, kurių veikla nebuvo draudžiama ir anksčiau: maisto parduotuvės, maistas išsinešimui, Centrinis Kauno turgus, siuntų tarnybos, vaistinės, valiutos keityklos.

 

Parašykite komentarą