raketa 8
Miestas

Nostalgiją kelianti „Raketa“ jau prisišvartavo Kaune

Šįryt atsinaujinusi istorinė „Raketa“ vėl sugrįžo į Nemuną.  Po daugiau nei du mėnesius trukusių remonto darbų laivas kranų pagalba buvo nuleistas į vandenį, kur bus atlikti baigiamieji vidaus darbai. Birželio pradžioje „Raketos“ jau laukia pirmasis reisas į Nidą. 

Šiandien po daugiau nei 8 metų pertraukos, Vidaus vandens kelių direkcijos žiemos uoste Nemuno vandenį palietė greitaeigis keleivinis kateris, daugeliui žinomas tiesiog „Raketos“ vardu. Daugiau nei du mėnesius trukusių remonto darbų metu laivas buvo kapitaliai suremontuotas, pakeisti svarbūs mazgai, atnaujintas ir perdažytas vidus bei korpusas.  Remonto darbus, savininkų užsakymu, atliko Vidaus vandens kelių direkcijos darbuotojai.

Iš remonto vietos laivą perkėlė ir į vandenį nuleido specialus kranas. Pasiruošimo nuleidimui ir nuleidimo darbai užtruko apie tris valandas.

VĮ Vidaus vandens kelių direkcijos žiemos uoste laivas praleis pora savaičių, kurių metu bus atlikta galutinė patikra, baiginėjami paskutiniai darbai, o birželio pradžioje bus pradėti reguliarūs maršutai Kaunas-Nida-Kaunas.

Šiuo metu planuojama, kad reguliarūs reisai vyks tris kartus per savaitę. Ketvirtadienį ir penktadienį laivas kursuos Kaunas-Nida-Kaunas, o šeštadienį nuplukdęs keleivius į Nidą, ten lauks sekmadienio popietės, kai parplukdys poilsiautojus atgal į Kauną.

Netrukus į reguliarius reisus išplauks ir Vidaus vandens kelių direkcijos laivas „Vilkija“, plukdysianti keleivius vaizdingu maršrutu iš Kauno į Vilkiją ir atgal.

„Šiemet mums pavyko atgaivinti krovininę laivybą link Klaipėdos,  jau netrukus upėje matysime ir keleivinius laivus. Džiugu, kad Nemunas vėl tampa traukos objektu, kad Kaunas pamažu atsisuka į savo istorine šaknis ir vėl jaučiame, kad esame paupio miestas. Kol kas krovininei ir keleivinei laivybai paruoštas tik vandens kelias nuo Kauno iki Atmatos žiočių, mažos grimzlės laivai keleivius gali plukdyti ir Nemuno aukštupyje link Druskininkų, tačiau tikiuosi, kad ateityje atsiras poreikis sutvarkyti ir daugiau vandens kelių ir toks tinklas nusidrieks per visą šalį.“, – sako VĮ Vidaus vandens kelių direkcijos generalinis direktorius Vladimiras Vinokurovas.

Po Nepriklausomybės atkūrimo „Raketos“ turėjo ne vieną savininką, buvo ir bandymų atgaivinti keleivinę laivybą, tačiau vis kažko pritrūkdavo. Naujieji savininkai – Všį „Vandens kelias“  tris greitaeigius keleivinius katerius įsigijo ankstyvą pavasarį. Nors jiems pavyko rasti bendrą kalbą ir sutarti dėl reisų tiek su Kauno, tiek su Nidos savivaldybėmis, tačiau šiemet reisus vykdys tik vienas laivas. Kiti  – dar laukia renovacijos darbų.

Nors vos pasklidus gandams apie „Raketų“ sugrįžimą sulaukta milžiniško susidomėjimo tiek iš būsimų keleivių, tiek iš įmonių, bilietai prekyboje pasirodys dar tik po savaitės, o iki Joninių žadama mažesnė kelionės kaina – nuplaukti iš Kauno į Nidą kainuos 29 Eur.  Vėliau tikimasi išlaikyti 49 Eur bilieto kainą.

Keleivių Kaune laivas lauks uoste prie „Combo“, o Nidoje – senajame uoste.

Naujieji laivo savininkai – Všį Vandens kelias.  Informaciją apie kelionę rasite https://www.laivasraketa.lt/

Parašykite komentarą