Sportas

NKL sezoną pradedantys „Vyčio“ krepšininkai į kitas ekipas nesidairo

Jau spalio 5 dieną (penktadienį) startuos naujasis Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezonas, o savo pasirodymą pradės ir pastaruosius dvejus metus bronzos medalius iškovojęs Šakių „Vytis“, kuriam nuo šių metų vadovaus anksčiau trenerių štabe dirbęs Erikas Kučiauskas.

Komandos branduolį išlaikiusio, bet tuo pačiu ir atsinaujinusio „Vyčio“ pirmojoje sezono dvikovoje Šakiuose lauks mūšis su lygos naujokais Palangos „Kuršiais“, o jau šeštadienį „Vytis“ keliaus į Telšius, kur susitiks su vietos „Telšiais“.

Po praėjusio sezono komandos sudėtyje liko šeši krepšininkai: Paulius Beliavičius, Marijus Užupis, Šarūnas Vingelis, Aurelijus Pukelis, Justas Sakalauskas ir Markas Užukauskas. Į ekipą grįžo du anksčiau joje žaidę žaidėjai: iš Prancūzijos parvykęs Karolis Brusokas bei dar tuometinio Šakių „Zanavyko“ garbę gynęs ir dabar iš „Šilutės“ atvykęs Modestas Žaunieriūnas.

Komandoje yra ir penki nauji veidai. Komandos atakoms diriguos keletą metų Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) Kėdainių „Nevėžio“ gretose rungtyniavęs, o pastaruosius metus Danijoje ir Vokietijoje praleidęs Paulius Semaška bei 25-erių metų amerikietis Quincy Smithas, kuris rungtyniavo stipriausiame NCAA divizione ir gynė Havajų universiteto garbę. Šakiuose savo profesionalo karjerą pradės JAV mokslus pabaigęs 23-ejų šakiškis Erikas Jakštys, o prie komandos taip pat prisijungė KTU komandoje pernai žaidęs Karolis Kokoška bei jaunasis Benas Survila.

Prieš sezoną „Vytis“ sužaidė vos keturis kontrolinius mačus, iškovojo tris pergales ir patyrė vieną nesėkmę. Šakių ekipa didelę pasiruošimo sezonui dalį skyrė ne darbui salėje su kamuoliu, o fiziniam pasirengimui.

„Manau, kad esame labai gerai pasiruošę fiziškai, nes tam skyrėme itin daug dėmesio. Turime naują trenerį, tad bandome įeiti į sistemą. Kiekvienas treneris turi savo braižą ir aišku, kad jis šiemet mūsų komandoje skirsis. Svarbiausia, kad visi suprantame, ko iš mūsų reikalauja treneris ir toliau šlifuojame žaidimą“,- apie pokyčius klube kalbėjo vienas labiausiai patyrusių komandos krepšininkų Šarūnas Vingelis.

„Turėjome labai sunkų pasiruošimą ir daug ruošėmės fiziškai. Turėjome vos keletą kontrolinių mačų, todėl dar galbūt trūksta supratimo ir susikalbėjimo aikštelėje, bet pradžioje viską stengsimės kompensuoti. Turime naują trenerį, kuris taip pat atsinešė savo viziją ir norimą žaidimo braižą, o po praėjusio sezono praradome keletą puikių krepšininkų. Kaip bebūtų, jų vietas užėmė kiti geri žaidėjai ir manau, kad esame pasiruošę kovoti“,-  pasakojo „Vyčio“ veidu jau tapęs Marijus Užupis.

Abu krepšininkai tikino, kad į prieš sezoną komandą nurašančius žmones dėmesio pernelyg daug nekreipia ir viską ruošiasi įrodyti aikštėje.

„Priešingai nei daugelis tikėjosi, šiemet mūsų komanda nėra silpna. Stengsimės kuo greičiau pamiršti tą praėjusio sezono kartėlį ir bandysime paneigti kritikų prognozes. Visada smagiau, kai būni nurašytas. Tada atrandi papildomos motyvacijos ir tik rezultatai parodo, ar kalbantys buvo teisūs, ar ne. Mes savo ruožtu koncentruojamės į kiekvieną ateinantį mačą“,- mintimis dalinosi antrą sezoną ekipoje pasitinkantis Š. Vingelis, kuriam pritarė ir M. Užupis.

„Tegul mus nurašo. Mes ruošiamės sezonui ir nekreipiame į tai dėmesio. Skaudi patirtis rodo, kad kalbėti, spėlioti ir nurašinėti galima daug ką, tačiau viską parodo sezono pabaiga. Svarbiausia, kad komanda išliktų vieninga kaip kumštis, nes sezonas ilgas ir viskas spręsis tik pavasarį“,- sakė „Vyčio“ puolėjas.

Parašykite komentarą