12291601
Karyba

Netradiciškai tradicinė Inžinerijos bataliono kalėdinė popietė

Daugelį metų Juozo Vitkaus inžinerijos batalione gyvuojančios tradicijos prieš šv. Kalėdas susiburti draugėn, pasidalinti kalėdaičiais ir kartu pasidžiaugti švenčių laukimo nuotaika nenutraukė net dėl COVID-19 viruso plitimo įvesti suvaržymai, tačiau šiųmetinis susibūrimas buvo gerokai kitoks.

Siekiant sumažinti bet kokią užsikrėtimo riziką, kalėdinė popietė buvo organizuojama prie laužų ir tik nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariams, kurie kareivinių režimu batalione gyvena nuo pat tarnybos pradžios spalio mėnesį. Taip pat buvo atsisakyta tradicijos laužti kalėdaičius iš vienas kito rankų.

Nepaisant to, laužų skleidžiama šiluma, kuklios vaišės, nuotaikingi šauktinių karių pasirodymai su dainomis bei visus jungianti bendrystė sukūrė jaukią atmosferą bei šventinę nuotaiką.

Karius prie laužų aplankęs Kauno įgulos kapelionas mjr. Tomas Karklys ir diakonas vyr. srž. Audrius Jesinskas priminė kariams Kalėdų prasmę bei akcentavo jų skleidžiamą gyvybės, gimimo džiaugsmą, kuriam itin svarbi taika ir ramybė.

12291602

„Taika ir ramybė – du dalykai, kurie stabilizuoja žmogaus vidų. Žmogus laimingas tik tada, kai jo širdyje, sieloje yra taika ir ramybė. Šiandien jūs atliekate pareigą Tėvynei. Jūs esate Lietuvos taikdariai, Lietuvos viltis, nes jūsų rankoms, jūsų širdims patikėta Tėvynės laisvė ir nepriklausomybė. Tad noriu palinkėti, kad visada būtumėt taikos ir ramybės žmonėmis, būtumėt laimingais žmonėmis, kad mokėtumėt laime dalintis su kiekvienu žmogumi“, – kalbėjo kapelionas mjr. Tomas Karklys įteikdamas kiekvienam kariui po voką su kalėdaičiu – visų bendražmogiškų vertybių simboliu.

Tuo tarpu diakonas vyr. srž. Audrius Jesinskas kariams perskaitė ištrauką iš Šventojo Rašto ir linkėjo visos tarnybos metu būti vieninga kaip kumštis šeima. „O ką reiškia būti vienu kumščiu? Kai skauda vieną iš pirštų, skauda ir kitus. Linkiu, kad visos tarnybos metu būtumėt kaip kumštis, kaip viena šeima. Kad silpnesnį pakeltumėt, o stipresnis sugebėtų ištiesti pagalbos ranką silpnesniam“, – sakė diakonas.

Na, o tikrų tikriausia šv. Kalėdų dovana šauktiniams tapo ir dar labiau šventinę nuotaiką pakėlė žinia apie jiems suteikiamas atostogas bei galimybę šventinį laikotarpį praleisti su pačiais artimiausiais žmonėmis, kurių jie nematė jau tris mėnesius.

Šaltinis: Lietuvos kariuomenė

Parašykite komentarą