Daugiabucio kiemas Alsedziu gatveje
Naudinga žinoti

Net ir kokybiškai išklotos trinkelės reikalauja priežiūros

Tvarkingas kiemas yra kiekvienų namų puošmena, tačiau norint išsaugoti nepriekaištingą jo išvaizdą, tenka įdėti nemažai darbo. Dėl to daugelis privačių būstų savininkų pasirenka kiemą grįsti trinkelėmis ir taip sutaupyti laiko. Tiesa, ir ši kiemo danga reikalauja specialios priežiūros, ypač artėjant šaltajam metų laikotarpiui.

Kokybiškos trinkelės jas pasirinkusiems šeimininkams tarnauja ištisus dešimtmečius, tačiau jų ilgaamžiškumo priežasties nereikia ieškoti kainoje ar gamintojo varde. Tinkamai prižiūrint išklotas trinkeles, jos akį džiugins ne vieną sezoną. Tačiau nedaugelis žino, kad įdėti šiek tiek pastangų rūpintis trinkelių grožiu ir patvarumu reikės ištisus metus – nenumaldomai artėjant šaltajam metų laikotarpiui, susirūpinti tinkama trinkelių priežiūra reikia jau dabar.

Teisingai išklotos trinkelės tarnaus ilgiau

Prižiūrėti kieme esančią trinkelių dangą bus paprasčiau ir lengviau, jeigu jų klojimo metu pakankamai dėmesio, laiko ir kaštų skirsite patvaraus trinkelių pagrindo paruošimui ir kokybiškiems dangos įrengimo darbams.

Anot ekspertų, bet kokio ploto trinkelių dangos pagrindas turi būti bent 60-70 cm storio, tačiau neretai šeimininkai bando sutaupyti ir nusprendžia įrengti kur kas plonesnį pagrindą.

Kuo tvirto grunto po trinkelėmis mažiau, tuo didesnė tikimybė, kad laikui bėgant trinkelių paklote atsiras duobių, o pro trinkelių tarpelius ims stiebtis žolės lapeliai, pradės augti samanos. Užbėgti pastarajai problemai už akių galima trinkelių sujungimo siūles klojimo metu užpildant specialiu sujungiamuoju mišiniu bei šį sluoksnį kas kelis metus atnaujinant – vėliau išnaikinti žolę nepažeidus išklotų trinkelių yra beveik neįmanoma. 

Be to, ypatingai atsargiai elgtis su trinkelėmis reikia pirmuosius metus po dangos išklojimo. Ypač svarbu, kad ant trinkelių dangos nevažiuotų ir ilgą laiką nestovėtų sunkesnė technika nei yra leidžiama gaminių techninėse specifikacijose. Pavyzdžiui, populiariausios ir dažniausiai mūsų šalyje naudojamos trinkelės gali išlaikyti vidutiniškai iki 6 tonų svorį, tačiau sunkesni automobiliai ar kroviniai galimai paspartins jų mikroįtrūkimų plėtimąsi ir trinkelių dangą teks keisti anksčiau nei planuojate.

Trinkelių priežiūra reikalauja atidumo

Profesionaliai išklota trinkelių danga ne tik puošia kiemą, bet ir reikalauja gerokai mažesnio šeimininkų indėlio ją prižiūrint.

Trinkeles reguliariai valykite ir nuo dangos paviršiaus pašalinkite susikaupusį smėlį, lapus bei kitus galimus nešvarumus ir jokiu būdu neleiskite jiems kauptis. Jeigu ilgą laiką nepašalinsite nešvarumų, gali nežymiai pakisti trinkelių spalva, atsirasti įsisenėjusių dėmių. Valymo darbams atlikti „MOKI VEŽI“ ekspertai pataria naudoti specialias chemines medžiagas ir įprastą šluotą su švelniais, ne metaliniais šereliais, nes pastarieji gali subraižyti natūralų dangos paviršių.

Be to, rudenį bei artėjant žiemai trinkeles valykite tik sausu būdu. Vidutinei paros oro temperatūrai vis labiau artėjant prie nulio, nenaudokite aukšto slėgio plovimo įrangos purvui pašalinti, mat į trinkelių siūles patekęs vanduo šaldamas gali iškreipti trinkelių paviršių. Naudoti mechaninius trinkelių paviršiaus valymo prietaisus galima tik nuo antrų dangos įrengimo metų.

Žiemą ant trinkelių dangos pradėjus kauptis sniegui, nušluokite jį vos tik spėjusį iškristi, o prispausto sniego ir ledo jokiu būdu negramdykite aštriais įrankiais. Taip pat neberkite druskos ledo tirpdymui bei nenaudokite kitų panašių tirpalų: rūgštinės priemonės gadina trinkelių paviršių, šis greičiau nudyla ir trinkelės pradeda skylinėti.

Kai šaltasis metų laikotarpis pasibaigs, trinkeles vėl kruopščiai išvalykite ir paruoškite jas naujam pavasario-vasaros sezonui.

Neturite trinkelių – darbų vis vien atsiras

Jeigu jūsų kieme plyti žolė ar laiką leidžiate šalia namo įrengtoje terasoje, ekspertai ir jums turi svarbių priežiūros patarimų artėjant šaltajam metų laikotarpiui.

Prieš žiemą veją patręškite specialiomis trąšomis, nurinkite visus nukritusius medžių, gėlių lapus, vaismedžių vaisius. Nepalikite žolės nenušienautos – tokiu atveju žolė gali ataugti netolygiai, bus sunkiau atgaivinti pažeistus, pageltonavusius vejos plotus ir užtikrinti malonų kiemo vaizdą.

Vėlyvą rudenį turėtų suklusti ir terasų šeimininkai. Jeigu terasos įrengimui naudojote šiuo metu populiariausias WPC lentas, jas nuvalykite, pašalinkite tarpeliuose besikaupiančius nešvarumus; jeigu jūsų terasa medinė, artėjant žiemai terasą išvalykite bei apdenkite, kad vėliau neišsikraipytų, apsaugokite lentas nuo sniego ir ledo poveikio, pataria „MOKI VEŽI“ ekspertai.

Tam, kad kieme išklota trinkelių danga, įrengta terasa ar plytinti veja jums keltų pasididžiavimą, laiku ir kokybiškai atlikite visus privalomus jų priežiūros ir valymo darbus. Artėjant žiemai nepamirškite pasidomėti, kokių papildomų rūpesčių gali kilti rūpinantis savo būstą supančia aplinka bei įsitikinkite, kad po ranka turite visas būtinas priemones bei įrankius.

Parašykite komentarą